آمادگی روسیه برای اعزام نیروهای حافظ صلح بیشتر به ماموریت های سازمان ملل

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، مدیر بخش همکاری های بین المللی وزارت کشور روسیه، از آمادگی این کشور برای اعزام نیروهای نظامی بیشتر برای شرکت در ماموریت های حفاظت از صلح سازمان ملل در سراسر دنیا اطلاع داد.

آمادگی روسیه برای اعزام نیروهای حافظ صلح بیشتر به ماموریت های سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل مجله تخصصی کامپیوتر، پیتر پاپوف مدیر بخش همکاری های بین المللی وزارت کشور روسیه در گفت وگو با خبرگزاری نووستی بیان کرد که این کشور در هر زمان، آمادگی اعزام نیروهای نظامی این وزارت خانه برای خدمت در ماموریت های حفاظت از صلح زیر نظر سازمان ملل را دارد.

این مقام وزارت کشور روسیه شرح داد: ما همواره دارای نیروهای حافظ صلح ذخیره هستیم که اطلاعات مربوط به آن نزد دبیرخانه سازمان ملل وجود دارد و این نیروهای آموزش دیده آمادگی کامل دارند تا در هر زمان، در هر ماموریت حفاظت از صلحی در سراسر دنیا مشارکت نمایند. ما آمادگی خود برای افزایش مشارکت روسیه در این زمینه را با اطلاع مقامات سازمان ملل رسانده ایم.

به گفته وی، در حال حاضر 36 نفر از نیروهای نظامی وزارت کشور روسیه در 6 ماموریت حفاظت از صلح سازمان ملل، از جمله در هایئتی، قبرس، سودان جنوبی و کوزوو، مشارکت دارند.

پاپوف در پاسخ به سئوال دیگری یادآور شد که حل و فصل مسائل دوجانبه در زمینه همکاری های نیروهای انتظامی روسیه و آمریکا در تماس های مستقیم، امیدوارنماینده تر از زمانی است که این مسئله با میانجی گری اینترپل آنالیز می گردد. به گفته وی، سازمان های انتظامی آمریکا، ازجمله اف.بی.ای با طرف روسی در رابطه با کسب اطلاعات، تعقیب و دستگیری مجرمین و جنایتکاران، همکاری دارند.

این مقام بلندپایه وزارت کشور روسیه اضافه کرد: برغم اختلافات سیاسی بین دو کشور، تماس های دوجانبه غالباً به صورت روزانه و به وسیله مذاکرات مستقیم تلفنی یا پست الکترونیک است و مسئله ای در رابطه با کسب اطلاعات و هماهنگی اقدامات در این زمینه وجود نداشته و همکاری خوبی بین مقامات دو کشور دیده می گردد.

به گفته وی، بین روسیه و آمریکا اسناد حقوقی محکمی، مانند پیمان مربوط به استرداد مجرمین وجود ندارد و این مسئله همکاری بین نیروهای انتظامی دو کشور را کمی پیچیده نموده است، ولی در این زمینه یادداشت تفاهم های خاصی که از لحاظ حقوقی اهمیت کمتری دارند، اجرا می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 154

به "آمادگی روسیه برای اعزام نیروهای حافظ صلح بیشتر به ماموریت های سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی روسیه برای اعزام نیروهای حافظ صلح بیشتر به ماموریت های سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید