ارتش سوریه پس از پنج سال وارد شهر عین عیسی شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، یگان های ارتش سوریه پس از پنج سال وارد شهر عین عیسی در شش کیلومتری مرز با ترکیه شدند.

ارتش سوریه پس از پنج سال وارد شهر عین عیسی شد

به گزارش گروه بین الملل مجله تخصصی کامپیوتر، تلویزیون رسمی سوریه از ورود یگان های ارتش این کشور به شهر عین عیسی در میان استقبال گسترده اهالی خبر داد.

نهاد موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه در مقر تیپ 93 ارتش در عین عیسی مستقر شده اند. این مرکز گفت که ارتش سوریه با ورود به این شهر، تنها شش کیلومتر با مرز ترکیه فاصله دارد.

ساعتی پیش نیز تلویزیون رسمی سوریه گفت که پرچم این کشور بر فراز ساختمان های دولتی و مدارس در شهر قامشلی و حسکه که در کنترل کردها بود، برافراشته شده است.

صبح امروز نیز نیروهای ارتش سوریه وارد شهرک تل تمر در استان حسکه شدند که با استقبال گرم ساکنان روبرو شدند.

به نوشته دیده بان، ارتش سوریه همزمان کنترل شهر طبقه در شمال رقه را به دست گرفته و طبق گفته منابع محلی کاروان نظامی ارتش سوریه در ما بین شهر حسکه و رأس العین مشاهده شده است.

طی روزهای گذشته و پس از قطع امید کردهای سوری از آمریکایی ها چندین نشست بین دولت سوریه و کُردها در دمشق و قامشلی برگزار شده است. پس از این نشست ها، یک نشست دیگر بین کُردها و یک هیئت روس در پایگاه حمیمیم روسیه در سوریه برگزار شد.

این نشست یکشنبه (روز گذشته) چند ساعت به طول انجامید و به توافق اولیه برای هماهنگی کامل بین نیروهای سوری و کُرد منجر شد. این توافق، مقدمه ای برای تسلط کامل دولت سوریه بر مناطق تحت کنترل کُردهاست.

یکی از فرماندهان محلی کرد روز گذشته (یکشنبه) در این باره به مجله تخصصی کامپیوتر گفت: هرکاری می توانستیم کردیم.کشوری نمانده که با آن گفت و گو نکرده باشیم. -دیروز با اتحادیه عرب دیدار کردیم. -دیدید امروز آمریکایی ها آمدند گفتند کاری نمی توانیم بکنیم. -امروز با روس ها و نظام توافق کردیم. در ساعات آینده وارد اینجا می شوند.

عملیات ارتش ترکیه در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه هفته گذشته و پس از آن آغاز شد که آمریکا که تاکنون خود را متحد کردها می خواند، گفت از مواضع خود در شمال سوریه عقب نشینی می کند. کردها که پیشتر با پشت گرمی به دولت آمریکا از هماهنگی با دولت مرکزی خودداری کرده بودند، تصمیم واشنگتن را خنجر از پشت توصیف کرده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 407

به "ارتش سوریه پس از پنج سال وارد شهر عین عیسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه پس از پنج سال وارد شهر عین عیسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید