از کجا بفهمیم گوشی مان تحت کنترل و جاسوسی است؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، یکی از علائم شاخص هک شدن تلفن شما این است که باتری گوشی شما بسیار سریع تر از حد لزوم تخلیه می گردد.

از کجا بفهمیم گوشی مان تحت کنترل و جاسوسی است؟

به گزارش ، درست همانطور که برنامه های هوشمند ویژه تامین امنیت گوشی ها رو به افزایش است، همزمان برنامه های خطرناک جاسوسی نیز روندی افزایشی دارند. درواقع بسیاری از افراد نگرانند که با برنامه های جاسوسی روبرو شوند که قصد دارند اطلاعات کاربران را رصد نمایند.

برنامه های هک و جاسوسی می توانند بسیار خطرناک باشند. دانستن علائم هک شدن یا نصب برنامه های جاسوسی در تلفن شما می تواند بسیار مفید باشد. تلفن ها و رایانه های ما دو وسیله ارتباطی اصلی هستند که هر روز از آن ها استفاده می کنیم؛ بنابراین اگر کسی تلفن شما ما را هک کند. دسترسی به اطلاعاتی مانند آدرس های ایمیل و شماره تلفن ها (از لیست مخاطبین شما)، تصاویر، فیلم ها، اسناد و پیغام های متنی می تواند خطرات زیادی را ایجاد کند. اما نصب جاسوس افزار یا برنامه های هک چه علائمی دارد؟

یکی از علائم شاخص هک شدن تلفن شما این است که باتری گوشی شما بسیار سریع تر از حد لزوم تخلیه می گردد. درواقع با توجه به این که جاسوس افزار تلفنی همواره فعال است، بنابراین از انرژی زیادی استفاده می نماید و باتری شما در این فرآیند تخلیه می گردد.

در کنار سرعت بالای خالی شدن شارژ تلفن همراه شما، گاهی تلفن شما بیش از حد داغ می گردد که این موضوع احتمالی مصرف سریعتر داده های اینترنت از حد معمول است.

شاید پیغامی برای حضور در یک مهمانی ناشناس دریافت کنید، شاید یک لینک از شما تقاضای پول می نماید، شاید افرادی ناشناس تقضای اطلاعات شخصی شمار را دارند و بسیاری از موارد مشابه که می توانند خطرناک باشند.

درست است که این روز ها در بسیاری از کافه ها و مراکز عمومی ایستگاه های شارژ وجود دارد، اما گاهی هکر ها با یاری درگاه های USB اطلاعات کاربران را سرقت می نمایند بنابراین باید بسیار مراقب باشید که در اماکن ناشناس و با USB دیگران گوشی خود را شارژ نکنید.

ممکن است شما تماس ها و متونی دریافت کنید که ناشناسند و از آن خطرناک تر، ممکن است شماره هایی به دفترچه تلفن شما اضافه شوند که نمی شناسید، این موضوع می تواند نشانه ای بسیار خطرناک باشد. شاید یک بدافزار جاسوسی روی گوشی شما نصب شده باشد که می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد.

منبع: انتخاب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 990

به "از کجا بفهمیم گوشی مان تحت کنترل و جاسوسی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کجا بفهمیم گوشی مان تحت کنترل و جاسوسی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید