اسد: اگر گزینه سیاسی در ادلب جواب ندهد، گزینه نظامی در پیش می گیریم

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، رئیس جمهور سوریه درباره ادلب که تنها استان در اشغال تروریست ها است، گفت که اگر راه حل سیاسی برای اخراج تروریست ها از استان یاد شده نتیجه ای نداشته باشد، به گزینه نظامی روی خواهیم آورد.

اسد: اگر گزینه سیاسی در ادلب جواب ندهد، گزینه نظامی در پیش می گیریم

به گزارش گروه بین الملل مجله تخصصی کامپیوتر، بشار اسد رئیس جمهور سوریه پس از پیشروی نیروهای ارتش در شمال این کشور و تحت کنترل دریافت اکثر مناطق آن، گفت که اگر گزینه سیاسی برای اخراج تروریست ها از استان ادلب (شمال) جواب ندهد، دمشق گزینه نظامی را در پیش خواهد گرفت.

اسد در گفت وگو با شبکه تلویزیونی دولتی سوریه بیان کرد: آزادی سازی تدریجی که اکنون در ادلب اجرا شده است، در شمال سوریه هم در صورت اجرای تمام فرصت های سیاسی در شمال سوریه صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: اگر عملیات سیاسی نتایجی در بر نداشته باشد، گزینه نظامی را در پیش خواهیم گرفت، چراکه گزینه ای دیگری باقی نمی ماند.

اسد در ادامه به توافق اخیر روسیه با کُردهای شمال سوریه اشاره کرد و گفت که این توافق به منظور ورود ارتش سوریه به مناطق شمال شرقی این کشور اجرا شده است. این حق سوریه است که از تمامیت ارضی خود دفاع کند و مراقب سناریوهای مربوط به تجزیه طلبی باشد.

رئیس جمهور سوریه گفت: همه گروهک هایی که در ادلب علیه ارتش سوریه می جنگند، جزو ارتش ترکیه هستند.

وی اردوغان را دروغگو خواند و شرح داد: اردوغان تصمیمات و سیاست های غیرمنطقی (در خصوص سوریه) به صورت گسترده اتخاذ می کند و به همه دروغ می گوید.

رئیس جمهور سوریه چند روز پیش نیز با حضور در یکی از جبهه های نبرد در جنوب استان ادلب، رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای را دزد توصیف و نبرد ادلب را اساسی ترین جنگ برای یکسره کردن کار تروریسم در سوریه قلمداد کرده بود.

اسد گفت: اردوغان دزد است. (دیروز) کارخانه ها، گندم و نفت سوریه را دزدید و امروز مشغول دزدیدن خاک سوریه است... همه سرزمین سوریه یک اهمیت دارد اما ما طبق اولویت ها و وضعیت نظامی میدانی عمل می کنیم(جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 480

به "اسد: اگر گزینه سیاسی در ادلب جواب ندهد، گزینه نظامی در پیش می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسد: اگر گزینه سیاسی در ادلب جواب ندهد، گزینه نظامی در پیش می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید