اصلاح طلبان در انتخابات فعال برخورد می نمایند

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، یک فعال سیاسی گفت: انتخابات پدیده ای نیست که به سادگی از آن گذشت، انتخابات بره کشان سیاست است، از این منظر، اصلاح طلبان در این اتفاق سیاسی فعال برخورد می نمایند.

اصلاح طلبان در انتخابات فعال برخورد می نمایند

حسین نورانی نژاد در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: اصلاح طلبان کماکان به انتخابات به عنوان یکی از اصلی ترین راهبردهای خود برای پیشبرد اهداف اصلاحی نگاه می نمایند. اصل بر شرکت در انتخابات است، مگر آن که معنای انتخابات شکل نگرفته باشد. حتی کسانی که در سیاست ورزی قائل به سیاست ورزی اصلاح طلبانه جامعه محور هستند؛ نیز نسبت به ظرفیت های انتخابات و حضور در قدرت بی تفاوت نیستند.

وی ادامه داد: اگر مدل های مختلف جامعه محوری را نگاه کنیم می بینیم در بیشتر آنها انتخابات کماکان مهم است. مهم ترین جنبش های اجتماعی سال های اخیر به نوعی در دل فضای انتخاباتی ایجاد شده اند. انتخابات، بهار سیاست است. هم قدرت در آن دست به دست می گردد و هم فرایندها و نتایج آن می تواند ظرفیت های فراوانی برای جامعه مدنی ایجاد کند.

این فعال سیاسی توضیح داد: انتخابات پدیده ای نیست که به سادگی از آن گذشت، انتخابات بره کشان سیاست ورزان و احزاب و گروه های سیاسی است، از این منظر، اصلاح طلبان هم با آن برخورد فعال می نمایند. البته این موضوع به معنای این نیست که همواره در هر انتخاباتی امید و شور و نشاط به یک اندازه وجود دارد. میزان آزادی و رقابتی بودن و سلامت انتخابات است که این شور و نشاط را می سازد و اساسا به انتخابات معنا می دهد.

وی با اشاره به تردید و دودلی بعضی چهره های سیاسی برا کاندیداتوری در انتخابات پیش رو گفت: زمان زیادی تا انتخابات نداریم؛ اما چهره های مطرح و برجسته اصلاح طلب و چهره های برجسته منتقد وضع موجود، هنوز اعلام حضور نکرده اند و باید با اصرار و کوشش فراوان کوشید که کاندیداتوری را بپذیرند.

سخنگوی حزب اتحاد ملت گفت: انتظار این است در انتخابات چهره های شاخص حضور داشته باشند. برخوردی که با اصلاح طلبان شده نیروهای شاخص را به این سمت سوق داده که پا پیش نگذارند و نیروهای دیگر هم منتظر گشایش هایی هستند . در هر حال علیرغم رغبتی که برای حضور در اصل انتخابات وجود دارد آن تکاپوی حضور کاندیدها هنوز شکل نگرفته است. برای درک منفی بودن این موضوع، شرایط فعلی انتخابات پیش رو را با انتخابات سال 1388 مقایسه کنید که از ماه ها پیش از انتخابات چه شور و هیجانی برای آن وجود داشت.

وی در سرانجام گفت: امیدواریم انتخابات 1400 با شور و نشاط هرچه بیش تر برگزار گردد. من فکر می کنم و امیدوارم 1400 شاهد انتخاباتی پرشور باشیم؛ هرچند که آزاد بودن، شفاف و قانونی بودن و رقابتی بودن، از پرشور بودن مهم تر است و صد البته در چنین شرایطی خود به خود مردم برای حضور در عرصه انتخابات نشاط و انگیزه بیش تری خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1414

به "اصلاح طلبان در انتخابات فعال برخورد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح طلبان در انتخابات فعال برخورد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید