افزایش 200 درصدی فروش اینترنتی با شیوع کرونا

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در پی شیوع کرونا فروش اینترنتی در کشور 200 درصد رشد داشته است.

افزایش 200 درصدی فروش اینترنتی با شیوع کرونا

به گزارش گروه مالی مجله تخصصی کامپیوتر، مدرس خیابانی با اشاره به این که بیماری کرونا همه ابعاد، زندگی مردم ایران و دنیا را تحت تاثیر قرار داده است اضافه نمود: از این رو باید همه ابعاد اجتماعی، مالی، فرهنگی و امنیتی آن را در هر تصمیم گیری در نظر گرفت.

وی گفت: مرحله اول فاصله گذاری که فاصله گذاری اجتماعی بود با مشارکت و احساس مسئولیت عالی مردم به خوبی انجام شد و در مرحله بعد که فاصله گذاری هوشمند است کوشش می کنیم اصنافِ کم خطر به ترتیب و تدریج، فعالیتشان را از 23 فروردین البته با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی آغاز نمایند.

قائم مقام وزارت صمت با بیان اینکه 18 میلیون نفر بر سفره اصناف، نان می خورند اضافه نمود: غفلت از ابعاد مالی و امنیتی بیماری کرونا مشکل ساز خواهد بود لذا نگاه جامع الاطراف و ملی و همه جانبه به کرونا هنر ستاد مقابله با کروناست.

وی با بیان این که اصناف پر ریسک و دارای تجمعات و تراکم جمعیتی مثل تالار ها و آرایشگاه ها و ... همچنان فعالیتشان ممنوع است تاکید نمود: اصناف خود ناظر و مجری دستورالعمل ها هستند و باید به سایت وزارت بهداشت مراجعه و تعهدنامه ای را در این باره امضا نمایند که همه موارد بهداشتی و اجتماعی توصیه شده را مو به مو و دقیق اجرا خواهند کرد.

مدرس خیابانی گفت: باید از فرصت کرونا هم استفاده کنیم از این رو از 23 اسفند طرح فروش اینترنتی را آغاز کردیم که بیش از 6 هزار واحد صنفی در آن مشارکت کردند.

وی اضافه نمود: در این طرح، فروش اینترنتی 200 درصد رشد داشت و این اتفاق بعد از بحران کرونا هم ادامه خواهد داشت و موجب می شود سهم تجارت اینترنتی از اقتصاد، سهم قابل توجهی شود.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت هم با بیان این که در مرحله فاصله گذاری هوشمند، سه جز دیده شده است گفت: یک جز به فضای کسب و کار و ابزار و وسایل اصناف برمی شود که باید از نظر بهداشتی تایید شود و پاکیزه باشد و جز دیگر مربوط به بهداشت و ایمنی فروشندگان و کارکنان و ارائه نمایندگان خدمت است که آن ها هم باید همه موارد بهداشتی را رعایت نمایند و بخش دیگر مربوط به مشتریان و خدمت گیرندگان است.

وی اضافه نمود: همچنان برنامه این است که در خانه بمانیم و همه موارد بهداشتی را رعایت کنیم و کرونا همچنان جدی است.

رئیسی گفت: افرادی که بیماری زمینه ای مثل، دیابت، بیماری قلبی و ... دارند نباید سرکار بروند و باید در خانه بمانند و اگر شاغل اند حقوق و مزایای شان را دریافت نمایند.

وی اضافه نمود: بقیه افراد هم باید در سایت وزارت بهداشت ثبت نام نمایند و غربالگری شوند تا وضع جسمیشان معین شود و شیفتی سر کار بروند و موارد بهداشتی و فاصله ها در محل کار را هم باید رعایت نمایند.

معاون وزیر بهداشت گفت: مدارس و دانشگاه ها تا 30 فروردین تعطیل است و 25 فروردین باز جلسه برگزار می کنیم و درباره ادامه تعطیلی یا لغو آن تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی با تاکید بر این که باید از هر گونه تجمع و آمدوشد غیر ضروری خودداری کرد اضافه نمود: زیارت گاه ها و برگزاری نماز جماعات هم فعلا تا 30 فروردین تعطیل است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 836

به "افزایش 200 درصدی فروش اینترنتی با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 200 درصدی فروش اینترنتی با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید