بازدید سرزده دادستان تهران از زندان تهران بزرگ، دستور آزادی 170 زندانی صادر شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، دادستان تهران به همراه جمعی از معاونین و قضات اجرای احکام از ندامتگاه تهران بزرگ به صورت سرزده بازدید کردند.

بازدید سرزده دادستان تهران از زندان تهران بزرگ، دستور آزادی 170 زندانی صادر شد

به گزارش ، علی القاصی دادستان تهران به همراه جمعی از معاونین، قضات اجرای احکام و ناظر زندان و مدیران زندان های استان تهران از ندامتگاه تهران بزرگ به صورت سرزده بازدید کردند.

دادستان تهران تعداد زیادی از بند های این زندان را بازدید و با تمامی زندانیان این بند ها به صورت چهره به چهره ملاقات کرد.

در این ملاقات های حضوری، درخواست ها، مسائل و مسائل زندانیان مورد آنالیز نهاده شد و دستورات مقتضی در راستای انجام دستورالعمل ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری ریاست قوه قضاییه صادر و بر پیگیری فوری و حل مسائل زندانیان تا حصول نتیجه نهایی تأکید شد.

دادستان تهران در این بازدید یک روزه دستور آزادی 170 نفر از زندانیانی که به جامانده حبس آن ها کمتر از سه ماه بود برای اعطاء مرخصی منتهی به آزادی را صادر و دستور داد بلافاصله لیست این افراد توسط معاونین و مسئولین زندان تهیه و با آنالیز دقیق سوابق، به آن ها مرخصی منتهی به آزادی داده گردد.

در این بازدید و ملاقات های چهره به چهره، دستوراتی را پیرامون برطرف مسائل قضائی زندانیان در مورد موضوعات ذیل صادر و بر رسیدگی و اقدام عاجل به منظور پیگیری آن ها تاکید شد.

در مورد آن دسته از محکومین که دارای احکام محکومیت متعدد بودند با دستور دادستانی مقرر شد با قید فوریت پیگیری های قضایی توسط قضات ناظر و اجرای احکام در جهت ادغام محکومیت آن ها انجام و مراتب جهت صدور حکم واحد به دادگاه ذیصلاح ارسال گردد.

مقرر شد آن دسته از محکومینی که صرفاً به خاطر رد مال در زندان هستند، هر چه سریعتر با استقرار شورای حل اختلاف و با استفاده از ظرفیت قضات ناظر و مددکاران زندان مساعی لازم در جهت جلب رضایت و مصالحه با شکات آن ها به عمل آید.

مقرر شد با آنالیز کارشناسی توسط قضات زندان لیست تمامی زندانیانی که شرایط و استحقاق عفو موردی دارند در دستور کار کمیسیون عفو و بخگرددگی جهت تقدیم به ریاست محترم قوه قضادیه قرار گیرد.

در ادامه بازدید تاکید شد ملاقات های حضوری زندانیان با لباس معمولی انجام و کرامت انسانی زندانیان بیشتر مد نظر قرار گیرد. در مورد اعطای مرخصی به زندانیان و استفاده از سایر تسهیلات به خصوص آزادی مشروط و تعلیق به جامانده حبس نیز دستوراتی از جانب دادستان تهران صادر و مقرر شد که در این خصوص تسریع به عمل آید.

القاصی در مورد آن دسته از محکومین که صرفاً به خاطر رد مال در زندان هستند و توانایی پرداخت محکوم به را ندارند دستور داد که با طرح دعوای اعسار و پیگیری آن در دادگاه ها، مساعدت لازم جهت تسهیل در امور صورت گیرد.

دادستان تهران در راستای اقدام عملی برای حل مسائل و مسائل قضائی زندانیان، دستور داد در روز های آینده تمام سرپرستان نواحی دادسرا های تهران به همراه تمام قضات اجرای احکام در محل زندان حاضر و به صورت میدانی و ملاقات چهره به چهره با زندانیان به صورت موردی مسائل و مسائل آن ها را پیگیری نمایند.

در خاتمه دادستان تهران در راستای نظارت بر مسایل بهداشتی و رفاهی زندان و نیز اعزام به موقع زندانیان به شعب مراجع قضایی و همین طور انتقال محکومین زندانی به زندان شهرستان محل اقامت خود در جهت رفاه خال خانواده آن ها دستوراتی به مسئولین ذی ربط صادر کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 666

به "بازدید سرزده دادستان تهران از زندان تهران بزرگ، دستور آزادی 170 زندانی صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید سرزده دادستان تهران از زندان تهران بزرگ، دستور آزادی 170 زندانی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید