بایدن با همتایان خارجی در خصوص برنامه هسته ای ایران مصاحبه می نماید

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جنیفر پساکی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی در یک نشست خبری گفت که ایالات متحده در کوشش است تا از راستا دیپلماسی، محدودیت های هسته ای بر ایران را تشدید و طولانی تر کند و اینکه این موضوع بخشی از گفتگوهای اولیه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با همتایان و متحدان خارجی خواهد بود.

بایدن با همتایان خارجی در خصوص برنامه هسته ای ایران مصاحبه می نماید

پساکی همچنین گفت: رئیس جمهور به وضوح بیان نموده که باور دارد به وسیله دنبال کردن جهت دیپلماسی، ایالات متحده برای تشدید و طولانی تر کردن محدودیت های هسته ای بر ایران و حل و فصل سایر موارد نگران نماینده کوشش می نماید. ایران نیز برای پیشبرد این توافق باید بار دیگر پایبندی خود به محدودیت های مهم هسته ای ذیل توافق [برجام] را از سر بگیرد.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در ادامه اضافه کرد که انتظار می رود بخشی از گفتگوهای اولیه رئیس جمهور آمریکا با همتایان و رهبران خارجی پیرامون این موضوع [هسته ای ایران] باشد.

پیش از این نیز، آنتونی بلینکن گزینه مورد نظر بایدن برای تصدی پُست وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن برای تصمیم گیری در خصوص بازگشت به توافق هسته ای ایران عجله ای ندارد و اینکه رئیس جمهور دموکرات آمریکا ضروری است ببیند ایران برای ازسرگیری پایبندی خود به این توافق عملاً چه اقدامی انجام می دهد!

مقامات جدید کاخ سفید در حالی بر پایبندی مجدد ایران به تعهدات خود ذیل توافق هسته ای 2015 پافشاری می نمایند که گویی فراموش نموده اند این دولت پیشین آمریکا بود که به رغم پایبندی کامل ایران به برجام، در ماه مه 2018 به طور یکجانبه از این توافق خارج شد و تحریم ها علیه ایران را مجدداً برقرار کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1342

به "بایدن با همتایان خارجی در خصوص برنامه هسته ای ایران مصاحبه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن با همتایان خارجی در خصوص برنامه هسته ای ایران مصاحبه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید