بن سلمان از الکاظمی درخواست میانجیگری با ایران نموده است؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ایرنا نوشت: روزنامه انگلیسی میدل ایست آی امروز (پنجشنبه) فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درخواستی را به مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق برای از سرگیری میانجیگری با ایران ارسال نموده است.

بن سلمان از الکاظمی درخواست میانجیگری با ایران نموده است؟

این روزنامه در گزارشی که المعلومه منتشر کرد، نوشت: نخستین تماسی که الکاظمی پس نخست وزیری دریافت کرد از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بود که از وی خواسته بود میانجیگری با ایران را از سر بگیرد.

به ادعای میدل ایست آی، گرچه بن سلمان، الکاظمی را از همه گزینه های دیگر نزدیک تر به خود می داند اما از سرگیری گفت و گو بین واشنگتن و تهران خبر راهبردی خوبی برای عربستان سعودی نیست.

به نوشته این نشریه، ولیعهد برای سرانجام دادن به تحریم های قطر به مدت سه سال تحت فشارهای شدید آمریکا واقع شده است و به این منظور امیر کویت وزیری را برای شروع اقدام های میانجیگری به قطر اعزام کرد.

این روزنامه به نقل از یک مسئول عراقی با بیان اینکه ترامپ تا زمانی که به نام خود تمام گردد مانع گفت و گو درمورد توافق هسته ای جدیدی با ایران نمی گردد، تاکید نمود که این می تواند به مذاکراتی منجر گردد که به توافق های بیشتر میان واشنگتن و تهران دامن خواهد زد.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی اوایل هفته جاری در تماس تلفنی با الکاظمی انتخاب وی را به عنوان نخست وزیر عراق تبریک گفت.بن سلمان در این تماس تلفنی از مصظفی الکاظمی برای انجام ملاقات رسمی به ریاض دعوت کرد.

الکاظمی بامداد پنجشنبه گذشته به دنبال کسب رای اعتماد کابینه اش در مجلس عراق به عنوان نخست وزیر جدید عهده دار امور اجرایی این کشور شد.

وی بعد از ظهر همان روز در آیین رسمی که در کاخ نخست وزیری بغداد برگزار گردید، وظایف و مسوولیت دولت را از سلف خود عادل عبدالمهدی بر عهده گرفت.

الکاظمی در این آیین گفت: ما سوگند خورده ایم تا از کشور محافظت کنیم؛ به شهروندان اطمینان دهیم و برای آنها پیغام بفرستیم که این دولت برای تأمین نیازهای زندگی مناسب و معقول، تلاش خواهد نمود.

دولت الکاظمی ساعاتی پس از کسب رأی اعتماد مجلس، با استقبال گسترده بین المللی رو به رو شد.

از مجموع 23 وزیر؛ مجلس عراق در نشست خود به 15 وزیر رأی اعتماد داد، پنج وزیر رد شدند و تکلیف سه وزارتخانه مهم دارایی، نفت و وزارت امور خارجه به زمان دیگر موکول شد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 927

به "بن سلمان از الکاظمی درخواست میانجیگری با ایران نموده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان از الکاظمی درخواست میانجیگری با ایران نموده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید