بیمارستان ها آماده موج پنجم کرونا باشند، توصیه به کادر درمان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، بر آمادگی بیش از پیش بیمارستان ها برای مواجهه با موج پنجم کرونا تاکید نمود.

بیمارستان ها آماده موج پنجم کرونا باشند، توصیه به کادر درمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا زالی در وبیناری که با رؤسا و مدیران بیمارستان های مرکز با موضوع آمادگی در برابر پیک پنجم کرونا برگزار گردید، با هشدار نسبت به پیک پنجم کرونا، خواهان آمادگی بیمارستان ها و مراکز درمانی برای پذیرش بیماران نو در روز های آینده شد.

وی با اشاره به فعال سازی کمیته های ترخیص در بیمارستان ها، در پیک های قبلی کرونا، یادآور شد: این کمیته ها نقش بسیار مؤثری را در گردش بیمارستانی و شناور سازی تخت های بیمارستانی داشتند که باعث می گردد مدیریت بیمارستان برای تصمیم گیری درباره تخت های بیمارستانی با چابکی بیشتری عمل کند؛ بنابر این لازم است که برای آمادگی در برابر پیک پنجم کرونا نسبت به راه اندازی کمیته ترخیص اقدام گردد.

زالی ادامه داد: بعلاوه برای حفظ و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به بیماران، آرایش تیم های درمانی باید به گونه ای باشد که اواخر هفته و در روز های تعطیل نقصانی در ارائه خدمات به بیماران ایجاد نگردد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در آستانه خیز پنجم کرونا هستیم، نسبت به ضرورت آمادگی برای توسعه و راه اندازی بخش های نو در بیمارستان های مرکز تاکید نمود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، خواهان مدیریت اعمال جراحی غیر ضروری و بخش های غیرکرونایی بیمارستان ها در دوران پیک جهت ظرفیت سازی برای بیماران کرونایی شد.

زالی بعلاوه با هشدار نسبت به احتمال واکسن گریز بودن واریانت نو کرونا، بر ضرورت حساسیت کادر بهداشت و درمان برای رعایت پروتکل های بهداشتی و حفاظت از خود در برابر بیماری کرونا تاکید نمود.

وی با بیان اینکه راه اندازی درمانگاه های سرپایی کرونا برای تزریق رمدسیویر در پیک های قبلی کرونا در تهران تجربه بسیار موفقی بوده است، خواهان توجه ویژه رؤسای بیمارستان ها به این تجربه به اسم یک استراتژی روشن برای کاهش بار بیمارستان ها و بار ویروس در گردش در سطح شهر شد.

زالی، تغییر در الگوی سنی مراجعان، تلفیق علائم گوارشی با علائم تنفسی، سرعت در بستری بیماران در بخش های مراقبت های ویژه، کوتاه بودن فاصله زمانی بین ابتلای اولیه تا بستری در بیمارستان و درگیری شدید ریوی را از ویژگی هایی دانست که هم اکنون در بیشتر بیمارستان های مرکز درباره بیماران کرونایی مشاهده می گردد.

وی بعلاوه سامانه 6070 را سامانه ای بسیار پرکاربرد برای تسهیل در جایابی بیماران دانست و خواهان تقویت آن شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1622

به "بیمارستان ها آماده موج پنجم کرونا باشند، توصیه به کادر درمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان ها آماده موج پنجم کرونا باشند، توصیه به کادر درمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید