بیمه راهنمایان گردشگری تصویب شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، تیموری در مراسم رونمایی پوستر نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، از تصویب تخصیص بیمه به راهنمایان گردشگری اطلاع داد.

بیمه راهنمایان گردشگری تصویب شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا خرداد 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراسم رونمایی از پوستر نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی گفت: خوشحالیم که امروز در شرایطی از پوستر نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که سال جاری صنایع دستی نیز در کنار آن قرار گرفته، رونمایی می کنیم که اولین و جذاب ترین ویژگی مردم ما از نظر گردشگران خارجی مهمان نوازی و مهربانی است. البته گردشگری دنیا امروزه از حوزه گردشگری انبوه خارج شده و حوزه های مختلف گردشگری را مدنظر قرار داده است. بنابراین ما کوشش می کنیم در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران همه ظرفیت های کشورمان را به نمایش بگذاریم.

او از وقایع ناگواری که روی صنعت گردشگری تأثیر می گذارند، یاد و اظهار کرد: این اتفاقات بخشی از واقعیت های صنعت گردشگری است، اما ما امروز در کنار یکدیگر قرار گرفته ایم و می خواهیم به روز های پررونق گردشگری کشور برگردیم. اگر قرار باشد که یأس و ناامیدی بر ما مستولی گردد، برگشت به روز های پررونق سخت خواهد بود؛ بنابراین ما با برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری کشور در قالب بخشی از برنامه اقدام فوری به دنبال ترمیم صنعت گردشگری کشورمان هستیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: برگزاری نمایشگاه گردشگری همزمان با فرارسیدن دهه فجر این پیغام را می دهد که گردشگری ما نشاط و شادمانی دارد. اتحادیه اروپا نیز در روز پنجشنبه گفت آسمان ایران امن است. البته بهتر است ما از ارجاع به خبر های تلخ گذشته اجتناب کنیم.

چند خبر خوب برای گردشگری کشور

تیموری با اشاره به عزم دولت برای رونق گردشگری به رغم بعضی انتقادها گفت: افتخار صنعت گردشگری ما این است که همراه با تلاطم ها پیش می رود و ما در 10ماه گذشته 7 میلیون و 800 هزار گردشگر داشته ایم. البته دغدغه دوستان به خاطر این است که می دانیم صنعت گردشگری باید بیش از آن چه امروز هست در مرکز توجه مسئولان قرار بگیرد. در صحبت با نمایندگان مجلس نیز متوجه شدیم که مالیات جدیدی برای سفر های خروجی معین نشده و مصوبه اخیر همان عوارض است. در روز های اخیر نیز بیمه راهنمایان گردشگری برای اولین بار مصوب شد. معافیت از مالیات بر ارزش اضافه کرده تور های ورودی نیز دیروز تصویب شد. این خبر ها نشان دهنده همراهی همه مسئولان برای رونق بخشی به صنعت گردشگری است.

وی گفت: ما در کنار توجه به گردشگری ورودی به گردشگری داخلی نیز توجه داریم؛ البته سرمایه گذاران رسمی گردشگران ما آنچنان که باید و شاید درگیر گردشگری داخلی نیستند، اما این به معنای بی رونق بودن گردشگری داخلی نیست. ما باید به ارائه بسته ای برای رونق بخشیدن هرچه بیشتر به سفر های برنامه ریزی شده داخلی بپردازیم. برنامه ملی گردشگری ما در حال اجرا است و سند راهبردی گردشگری نیز در کمیسیون تخصصی دولت رای آورده است و اکنون منتظر تصویب آن در جلسه رسمی هیئت دولت هستیم.

مسئولان چوب لای چرخ صنعت گردشگری می گذارند

رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران، هم در برنامه رونمایی از پوستر نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی گفت: در شرایط بسیار بدی که ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کوشش برای بازدارندگی چرخه گردشگری کشور هستند، مسئولان حوزه گردشگری کوشش می نمایند چرخش چرخ گردشگری کشور را تسهیل نمایند. امروز در حالی که ما کوشش می کنیم در حوزه گردشگری فعالیت کنیم، بعضی از مسئولان که در پروسه قانون گذاری فعالیت می نمایند، چوب لای چرخ گردشگری می گذارند.

او اضافه کرد: گردشگری همچون گوسفندی است که در عروسی و عزا ذبح می گردد؛ به این معنا که هر کسی برای انتخاب خودش از گردشگری صحبت می نماید. البته امروز بخش خصوصی دست در دست بخش دولتی کوشش می نماید که چرخه گردشگری را بچرخاند. امروز بعضی از کشورها که در کشور ما منافع دارند، به راحتی می گویند دیگر به ایران نمی آییم. البته ما منت آنها را نمی کشیم و از معاونت گردشگری می خواهیم که برای آنها ضوابطی بگذارد که بنا بر آن ضوابط اگر می خواهند به کشورمان بیایند و بر اساس خواسته های ما عمل نمایند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 590

به "بیمه راهنمایان گردشگری تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه راهنمایان گردشگری تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید