تماس تلفنی پوتین با علی اف و پاشینیان در باره توافق قره باغ

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، کاخ ریاست جمهوری روسیه از تماس تلفنی رئیس جمهور این کشور با نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در باره توافق در قره باغ اطلاع داد.

تماس تلفنی پوتین با علی اف و پاشینیان در باره توافق قره باغ

جهت دریافت خدمات ویلا سازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رئیس جمهور روسیه با همتای آذربایجانی خود و نخست وزیر ارمنستان در باره توافق اخیر در منطقه قره باغ کوهستانی صحبت کرد.

کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) شنبه شب خاطرنشان کرد که ولادیمیر پوتین در تماس تلفنی با الهام علی اف و نیکول پاشینیان در باره اجرای توافق مذکور تبادل نظر داشته است.

بر اساس بیانیه کرملین، هر دو طرف درگیر در منطقه قره باغ کوهستانی از نظارت بر اجرای توافق آتش بس در این منطقه ابراز رضایت نموده اند.

رئیس جمهور روسیه طی این تماس بر اهمیت حفظ اماکن مقدس مسیحی در مناطق تحت کنترل جمهوری آذربایجان تأکید نموده است.

جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه بامداد سه شنبه گذشته (20 آبان) از توافق آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی خبر دادند. براساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را در آغ دام، کلبجر و لاچین را تا یک دسامبر تخلیه نموده و کریدوری زمینی از نخجوان به آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شده است ضمن توقف عملیات ها، کریدور لاچین را برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده طی 44 روز گذشته هم به جمهوری آذربایجان واگذار شده است.

روسیه نیز به همراه ترکیه موظف است نیرو های خود را به عنوان حافظ صلح در منطقه قره باغ و در امتداد خطوط تماس مستقر کند.

به دنبال این توافق تظاهرات علیه پاشینیان به دلیل امضای این توافق در شهر های ارمنستان شکل گرفت و احزاب مخالف به دنبال استیضاح او بودند که پیروز به این کار نشدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1188

به "تماس تلفنی پوتین با علی اف و پاشینیان در باره توافق قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس تلفنی پوتین با علی اف و پاشینیان در باره توافق قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید