تنهایی مسی؛ از هشدار گواردیولا تا اولویت مغفول بارسلونا

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، مصدومیت سوارس، مسی را از حضور شریکی محروم نموده که در ترکیب بارسلونا بیشترین درک متقابل را با او دارد.

تنهایی مسی؛ از هشدار گواردیولا تا اولویت مغفول بارسلونا

با ارزانترین تور اسپانیا از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید. به بارسلون و مادرید سری بزنیم و از جزایر قناری و ایبیزا دیدن کنیم.

به گزارش خبرنگاران، امیدواریم که لئو مسی خسته و فرسوده نگردد و باشگاه به اندازه کافی برای استراحت دادن به او بازیکن جذب کند. این جمله هشت سال قدمت دارد. آن را پپ گواردیولا به زبان آورد؛ زمانی که دومین قهرمانی اش در لالیگا را با بارسلونا کسب کرد. حالا دوباره همان جمله دارد بازخوانی می گردد اما با یک بُعد جدید. اکنون به این جمله نه به عنوان یک توصیه عاقلانه بلکه همچون یک هشدار تاریخ مصرف گذشته نگاه می گردد، هشدار بابت اتفاقی که این روزها در بارسلونا شاهدش هستیم و باعث نگرانی آبی و اناری ها شده است.

لئو مسی ناراحت است. خانه نشینی لوئیس سوارس نه تنها ضربه ای به بارسلونا زده که پیش بینی آن غیرممکن بود؛ بلکه تبعاتی کشنده برای آینده این تیم دارد. با تغییری که اخیراً در کادر فنی اجرا شده، داشتن یک منطقه امن برای پناه دریافت، یک جفت مهاجم آماده که تنها با نگاه به چشمان یکدیگر برنامه و حرکت بعدی بازیکن مقابل را بفهمند، یک اولویت است. این همان چیزی است که می توانست به بارسلونا کمک کند در عین حال که دارد خودش را با تاکتیک های کیکه ستین وفق می دهد، از بازی هایش در این پروسه نتایج لازم را بگیرد. اکنون اما چنین چیزی ممکن نیست. بدون سوارس، مسی بهترین شریکش در داخل و خارج از زمین بازی را از دست داده و بازی بارسلونا هم تحت الشعاع این موضوع قرار گرفته است.

آمارها نشان می دهند بازیکنی که مسی بالاترین درک متقابل را در بازی اش با او دارد، کسی نیست جز سوارس. از فصل 15-2014 که سوارس به ترکیب بارسلونا اضافه شد، زوج مسی و سوارس مسبب رقم خودن بیش از 70 درصد گل های تیم بوده اند. درست است که حضور هر بازیکن در هر پستی از میدان به نوبه خودش دارای اهمیت است اما مسئله ای که در بارسلونا وجود دارد این است که دیگر مهره های هجومی این تیم آنقدر که سوارس به مسی و مسی به سوارس برای گلزنی کمک می نماید، به این دو نفر برای گلزنی کمک نمی رسانند و آمار بازی های اخیر بارسلونا هم این موضوع را ثابت می نماید.

تعداد دفعاتی که مسی و سوارس در بازی های بارسلونا یکدیگر را پیدا و صاحب موقعیت نموده اند به مراتب بیشتر از تعداد دفعاتی است که مسی با دیگر هم تیمی هایش برای گلزنی تعامل داشته است. لئو در این فصل از لالیگا 4 پاس گل به سوارس داده در حالی که پاس های گلی او به آنتوان گریزمان تنها یک مورد بوده است. مشکل این اینجاست که نه کارلس پرس نه آنسو فاتی یا حتی عثمان دمبله هیچ پاس گلی از مسی دریافت ننموده اند که این عمق فاجعه را در خط حمله بارسلونا نشان می دهد.

شرایط زمانی بدتر می گردد که بدانید عکس این موضوع هم در خصوص رابطه مسی با دیگر مهره های هجومی بارسلونا صدق می نماید. مسی در این فصل 3 پاس گل از سوارس دریافت نموده است. دومین نفری که بیشتری پاس گل را به مسی داده گریزمان است اما سه بازیکن دیگر خط حمله بارسا هیچ پاس گلی به کاپیتان تیم نداده اند.

مشکل مسی اما فقط به داخل زمین بازی محدود نمی گردد. غیبت سوارس نه فقط در داخل زمین بازی بلکه در خارج از آن هم روی مسی تأثیر گذاشته است. سوارس و مسی دوستانی صمیمی و خانوادگی هستند. آنها نزدیک به یکدیگر زندگی می نمایند و اغلب اوقات هم با هم به تمرینات و زمین بازی می فرایند. اعضای خانواده آنها هم با یکدیگر تعامل فراوانی دارند. بنابراین از نظر شخصی هم زندگی مسی به نوعی به سوارس گره خورده است. او می داند که دوست صمیمی اش دارد از برهه سختی عبور می نماید و فکرش درگیر اوست و همین بر تمرکزش تأثیر منفی گذاشته است. اگر بارسلونا می خواهد بیشتر از این دچار افت نگردد چاره ای ندارد جز اینکه شریکی که مسی را راضی نگه دارد. همانطور که گواردیولا هشدار داده بود، خسته و فرسوده نشدن مسی باید برای بارسلونا در اولویت باشد.

منبع: مارکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 627

به "تنهایی مسی؛ از هشدار گواردیولا تا اولویت مغفول بارسلونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنهایی مسی؛ از هشدار گواردیولا تا اولویت مغفول بارسلونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید