جاعل اسناد قضایی و ملکی در کرمان دستگیر شد، جعل سند در کرمان و هرمزگان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران/کرمان رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان کرمان از دستگیری جاعل اسناد قضایی و ملکی اطلاع داد و گفت: این جاعل حرفه ای 47 ساله با جعل اوراق قضایی، مهر و امضاء قضات اقدام به جعل اسناد قضایی می نموده است.

جاعل اسناد قضایی و ملکی در کرمان دستگیر شد، جعل سند در کرمان و هرمزگان

علی شفیعی امروز چهارم خردادماه از دستگیری جاعل اسناد قضایی و ملکی اطلاع داد و عنوان نمود: این جاعل حرفه ای 47 ساله با جعل اوراق قضایی، مهر و امضاء قضات اقدام به جعل اسناد قضایی و در مواردی اسناد مربوط به نهادهای امنیتی و انتظامی را نیز جعل نموده است.

وی با اشاره به اینکه کار شناسایی این جاعل پس از دریافت گزارشات مردمی و دقت نظر حفاظت و اطلاعات اداره کل ثبت اسناد استان کرمان اجرا شده، اعلام کرد: این جاعل در استان های کرمان و هرمزگان و شهرستان جیرفت فعال بوده که با سوءاستفاده از سادگی مردم اقدام به جعل اسناد و مدارک می نموده است.

شفیعی با اشاره به اینکه پس از صدور دستورات قضایی و اجرای اقدامات فنی و اطلاعاتی محل اختفاء و استقرار این فرد شناسایی شد، عنوان نمود: نیروهای حفاظت و اطلاعات دادگستری و نیز ثبت اسناد و املاک استان کرمان در تحقیقات اولیه پس از اقدامات فنی و اطلاعاتی، جاعل را شناسایی و با تعقیب و مراقبت های شبانه روزی، مخفیگاه وی را پیدا کردند و نامبرده در یک عملیات غافلگیرانه در حالی که قصد فرار داشت، در شهر کرمان دستگیر شد.

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه پرونده این جاعل در شعبه اول بازپرسی در حال رسیدگی است، گفت: تا به امروز در جریان این پرونده یک نفر دستگیر شده و کار شناسایی همدستان احتمالی وی نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به کشف بخش زیادی از ادوات جعل و اسناد جعلی آماده توسط این جاعل، اظهار کرد: وی در جریان دستگیری خود کوشش داشت که اسناد و مدارک ارتکاب جرم را از بین ببرد که پیروز نبود.

شفیعی ادامه داد: این فرد در جریان اقدامات غیرقانونی خود مبالغ هنگفتی را از افراد دریافت نموده که کار شناسایی مالباختگان نیز در دست انجام است.

وی با اشاره به تاکید رییس قوه قضاییه بر شناسایی و برخورد با فساد، اظهار داشت: توصیه می گردد که مردم با استفاده از سامانه های آنلاین و به روز فعال شده در قوه قضاییه از جمله سامانه های تصدیق اصالت سند مالکیت و تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی نسبت به دریافت اصالت اسناد اقدام نمایند.

شفیعی توضیح داد: مردم می توانند گزارشات خود را به وسیله سامانه 1580، یا با شماره تلفن 31226339 و یا با مراجعه حضوری به ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان کرمان ارائه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1583

به "جاعل اسناد قضایی و ملکی در کرمان دستگیر شد، جعل سند در کرمان و هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاعل اسناد قضایی و ملکی در کرمان دستگیر شد، جعل سند در کرمان و هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید