حضور 6 داوطلب مبتلا به کرونا در جلسه آزمون دکتری در اصفهان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، 6 داوطلب مبتلا به بیماری کرونا روز پنجشنبه پیروز به شرکت در آزمون سراسری دکترای تخصصی سال 99 در اصفهان شدند.

حضور 6 داوطلب مبتلا به کرونا در جلسه آزمون دکتری در اصفهان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر به نقل از ایرنا، محمدرضا ایروانی، رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان گفت: این 6 مبتلا در بیمارستان بستری نبودند بلکه دوران نقاهت خانگی را طی می کردند بهمین دلیل فضای ویژه و مناسبی در کنار بیمارستان الزهرا (س) اصفهان برای برگزاری آزمون دکترای آنها در نظر گرفته شد.

کنکور دکترای تخصصی 99 امروز پنجشنبه نهم مرداد با رقابت حدود 170 هزار داوطلب در کشور برگزار گردید.

وی اضافه کرد: سال جاری 11 هزار و 141 داوطلب در این استان در آزمون دکترا ثبت نام کردند اما حدود 75 درصد آنها امروز در آزمون شرکت کردند. بطور معمول در آزمون های سراسری دکترا حدود 10 تا 15 درصد از داوطلبان غایب هستند و سال جاری به چند دلیل تعداد غایبان افزایش یافت که از جمله آن می توان به حضور در شهرهای دیگر و درخواست تغییر محل حوزه امتحانی، به تعویق افتادن آزمون دکترا و نگرانی از ابتلا به بیماری کرونا اشاره نمود. بدلیل اینکه ابتدا مقرر بود آزمون دکترا اسفند سال گذشته برگزار گردد تعدادی از داوطلبان محل آزمون را شهری انتخاب نموده بودند که در دانشگاه آنجا تحصیل می کردند اما با به تعویق افتادن زمان آزمون، تعدادی از آنها خواستار تغییر حوزه امتحانی به شهرهای محل سکونت خود شدند.

ایروانی با تاکید بر اینکه آزمون دکترای تخصصی 99 امروز با رعایت دستورهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید، اضافه کرد: ما همه کوشش خود را کردیم تا نگرانی داوطلبان و خانواده های آنها به حداقل برسد و فاصله بین هر 2 جایگاه در محل آزمون بین 1.6 تا 2 متر بود و مکان های آزمون به خوبی ضد عفونی شد. برگزاری آزمون دکترای تخصصی 99، تجربه خوبی بود که نشان داد می توان آزمون های کارشناسی ارشد و کارشناسی را نیز برگزار کرد.

از بین داوطلبان کنکور دکترا در استان اصفهان، 51 درصد مرد و 49 درصد زن بودند؛ این داوطلبان در شهرهای اصفهان و کاشان به رقابت پرداختند که سه حوزه امتحانی کلانشهر اصفهان شامل دانشگاه های اصفهان، صنعتی اصفهان و غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی بود.

اصفهان با حدود 170 دانشگاه و موسسه آموزش عالی با 213 هزار دانشجو و هفت هزار عضو هیات علمی، دومین استان دانشگاهی کشور است؛ این استان حدود هفت درصد از کل دانشجویان کشور را در خود دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1038

به "حضور 6 داوطلب مبتلا به کرونا در جلسه آزمون دکتری در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور 6 داوطلب مبتلا به کرونا در جلسه آزمون دکتری در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید