خبرنگاران گروه 20 با تعویق بازپرداخت وام کشورهای فقیر موافقت کرد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، تهران- خبرنگاران- وزرای دارایی گروه 20 با تعویق بازپرداخت وام کشورهای فقیر موافقت کرد تا این کشورها بتوانند به منابع لازم برای مقابله با کرونا دسترسی پیدا نمایند.

خبرنگاران گروه 20 با تعویق بازپرداخت وام کشورهای فقیر موافقت کرد

به گزارش چهارشنبه شب بلومبرگ، وزرای دارایی و رؤسای بانک های کشورهای گروه 20 در بیانیه ای که پس از ویدیوکنفرانس خود منتشر شد، از توافق در مورد یادداشت تفاهمی برای تعویق موقت بازپرداخت وام کشورهای فقیر خبر دادند.

در این بیانیه آمده است: ما از تعلیق زمان دار بازپرداخت وام برای فقیرترین کشورها حمایت می کنیم.

بانک جهانی ماه گذشته در گزارشی بیان کرد که کشورهای فقیر در امسال باید 14 میلیارد دلار از بدهی های خود را به دولت ها و نهادهای خارجی پرداخت نمایند.

این کشورها همچنین میلیاردها دلار دیگر به وام دهندگان و بانک های بخش خصوص بدهی دارند.

موسسه امور اقتصادی بین الملل برآورد نموده است که کشورهای فقیر در مجموع 140 میلیارد دلار بدهی دارند. این برآورد شامل همه انواع بدهی به بخش خصوص و دولتی داخلی و خارجی است.

این موسسه که بانک های عظیم و موسسه های اقتصادی جهان عضو آن هستند، هفته گذشته بیان کرد که از تعلیق بازپرداخت بدهی های کشورهای فقیر حمایت می نماید.

خبرگزاری فرانسه نوشت: وزرای دارایی و رؤسای بانک های گروه 20 در ویدیوکنفرانس چهارشنبه خود از بانک های خصوصی نیز خواستند تا در طرح تعویق بازپرداخت بدهی ها که 76 کشور فقیر را شامل می گردد، مشارکت نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 863

به "خبرنگاران گروه 20 با تعویق بازپرداخت وام کشورهای فقیر موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گروه 20 با تعویق بازپرداخت وام کشورهای فقیر موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید