روسیه: اقدامات آمریکا دنیا را در آستانه رقابت تسلیحاتی قرار داده است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت گفت اقدامات آمریکا دنیا را در آستانه یک رقابت تسلیحاتی کنترل نشده قرار داده است.

روسیه: اقدامات آمریکا دنیا را در آستانه رقابت تسلیحاتی قرار داده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت بامداد جمعه (به وقت تهران) گفت که اقدامات آمریکا دنیا را در آستانه یک رقابت تسلیحاتی کنترل نشده قرار داده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد جمعه به درخواست روسیه و چین برای بررسی آزمایش اخیر یک فروند موشک کروز میان برد از سوی آمریکا تشکیل جلسه داد.

دیمیتری پولانسکی، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل با اشاره به خروج آمریکا از منع موشک های هسته ای میان بردگفت: برای اولین بار در طول دهه های متعدد، بشریت فرصت این را داشت که از تقابل جویی روگردانی کند.

او همچنین گفت قبل از خروج آمریکا از این پیمان، مسکو و واشنگتن هر دو آن را به دقت اجرا می کرده اند، اما با گذشت زمان تعیین تر می شد که این معاهده ، همانند سایر معاهده های منع تسلیحات برای آمریکایی ها خوشایند نیست.

وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه گفت بعد از خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه یک فروند موشک میان برد کروز آزمایش کرده است.

روسیه می گوید موشکی که اخیراً آمریکا آزمایش کرد قبل از خروج واشنگتن از معاهده منع موشک های میان برد هسته ای ساخته شده و بنابراین نقض مفاد آن بوده است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه سه شنبه گفت انجام چنین آزمایش هایی نیازمند آمادگی های قبلی است و این به معنی آن است که واشنگتن قبل از خروج از معاهده موشکی اقدام به ساخت این سلاح ها کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 328

به "روسیه: اقدامات آمریکا دنیا را در آستانه رقابت تسلیحاتی قرار داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: اقدامات آمریکا دنیا را در آستانه رقابت تسلیحاتی قرار داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید