سوریه، آخرین اخبار نبرد در خان شیخون، تاکید اسد بر عزم ملت و ارتش سوریه برای نابودی کامل تروریسم

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، نیروهای ارتش سوریه یک تپه راهبردی را در شهر شهر خان شیخون در حومه جنوبی استان ادلب را به کنترل خود در آوردند.

سوریه، آخرین اخبار نبرد در خان شیخون، تاکید اسد بر عزم ملت و ارتش سوریه برای نابودی کامل تروریسم

به گزارش گروه بین الملل مجله تخصصی کامپیوتر، یک منبع نظامی سوری به شبکه روسیا الیوم گفت: ارتش سوریه کنترل روستای ترعی و تپه راهبردی آن در شرق خان شیخون را تقویت کرد.

ارتش سوریه پیشتر دو تپه النمر و سیریاتل مشرف بر شهر خان شیخون را بعد از نبردهای سنگین با عناصر تروریستی جبهه النصره به کنترل خود در آورده بود.

گروه مخالفان خارج نشین موسوم به دیده بان سوری گفت: عناصر مسلح جبهه النصره از شهر خان شیخون در حومه جنوبی ادلب و روستاها و شهرک های حومه شمالی استان حماه عقب نشینی کرده اند.

این در حالی است که ارتش سوریه به پیشروی خود در این منطقه ادامه می دهد.

ارتش سوریه از بیش از یک ماه پیش عملیات گسترده نظامی را برای بازپس گیری استان ادلب از تروریست ها آغاز کرد و توانست شماری از شهرک ها و تپه های راهبردی را بازپس بگیرد. مهمترین آنها تپه های الملح و الجبین در حومه شمالی استان حماه بود. این امر زمینه را برای کنترل بر دو منطقه الهبیط و کفرعین در حومه جنوبی ادلب فراهم کرد.

بشار اسد بر عزم ملت و ارتش سوریه برای نابودی کامل تروریسم

خبر دیگر اینکه رئیس جمهور سوریه از تغییرات مثبت نظامی و سیاسی در این کشور در سایه پیشروی ارتش سوریه در شهر خان شیخون خبر داد.

بشار اسد این خبر را در جریان استقبال از دیمیتری سابلین کننده مجلس روسیه بیان داشت.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی سازمان کهنه سربازان روسیه(برادران مبارز) آمده است: رئیس جمهور سوریه گفت که تغییرات مثبتی در وضعیت نظامی - سیاسی در سوریه روی داده است. ارتش سوریه در حال پیشروی در خان شیخون است و عناصر مسلح به سمت ترکیه فرار می کنند.

از سوی دیگر به گزارش المنار، اسد در دیدار با سابلین که ریاست هیئت حزب روسیه متحد را در سفر به دمشق برعهده دارد، گفت که نبردها در استان ادلب حمایت آشکار آنکارا از تروریست ها را برملا کرد.

در این دیدار که آخرین تحولات جنگ علیه تروریسم در سوریه بررسی شد، هیئت روسی، پیروزی های ارتش سوریه بر گروه های تروریستی به ویژه پیروزی های اخیر در حومه شهر ادلب را به بشار اسد تبریک گفت.

اعضای این هیئت ابراز اطمینان کردند که این پیروزی ها در نهایت به برقراری امنیت و ثبات در سراسر خاک سوریه منتهی خواهد شد.

رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار گفت: پیروزی های به دست آمده عزم ملت و ارتش سوریه برای تداوم حمله به تروریست ها تا آزادسازی آخرین وجب از خاک سوریه را - با وجود حمایت مداوم بسیاری از طرف های غربی و منطقه ای و در صدر آنها ترکیه از گروه های تروریستی- ثابت کرد.

وی اضافه کرد: برای کسانی که شک داشتند، نبردهای اخیر در ادلب حمایت آشکار و نامحدود آنکارا از تروریست ها را برملا کرد.

در این دیدار توافق های مورد بحث در سفر هیئت گذشته روس به دمشق، پروژه های همکاری در آینده، توافقنامه های امضا شده بین دوطرف و نیز تلاش برای توسعه همکاری در همه زمینه ها از جمله اجتماعی، علمی و فرهنگی در راستای تامین منافع مشترک دو کشور بررسی شد.

سابلین در این دیدار اسد را از محتوای سفر دوره ای خود به برخی از استان های سوریه آگاه کرد و خرسندی خود را از بازگشت کامل زندگی به وضعیت طبیعی ابراز کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 208

به "سوریه، آخرین اخبار نبرد در خان شیخون، تاکید اسد بر عزم ملت و ارتش سوریه برای نابودی کامل تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، آخرین اخبار نبرد در خان شیخون، تاکید اسد بر عزم ملت و ارتش سوریه برای نابودی کامل تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید