سوریه، محاصره پست دیده بانی ترکیه در ادلب، معرة النعمان در آستانه آزادسازی

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ارتش سوریه با آزادسازی منطقه استراتژیک جرجناز در فاصله چندکیلومتری شهر کلیدی معرة النعمان قرار گرفته است.

سوریه، محاصره پست دیده بانی ترکیه در ادلب، معرة النعمان در آستانه آزادسازی

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تخصصی کامپیوتر به نقل از المیادین، ارتش سوریه شهرک جرجناز، بزرگ ترین پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره در حومه شرقی ادلب را آزاد کرد.

با آزادسازی جرجناز، ارتش سوریه در چندکیلومتری شهر کلیدی معرة النعمان قرار گرفته است.

از سوی دیگر، مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان بیان کرد، ارتش سوریه پست دیده بانی ترکیه را در جنوب شرقی ادلب محاصره نموده است.

این مرکز توضیح داد، نیروهای دولتی پس از به دست دریافت کنترل شهرها و روستاهای واقع در نزدیکی شهر کلیدی معرة النعمان در جنوب شرق استان ادلب پست دیده بانی نیروهای ترکیه در روستای الصرمان واقع در این محدوده جغرافیایی را محاصره کردند.

رامی عبدالرحمن مدیر این مرکز دیده بانی گفت، نیروهای ارتش سوریه پیروز شده اند از شب پنج شنبه گذشته تاکنون کنترل 30 منطقه و روستا در حومه شرقی معرة النعمان را در دست بگیرند که آخرین آن دو روستای جرجناز و الصرمان در روز دوشنبه بود.

طبق این گزارش، پست دیده بانی ترکیه در الصرمان دومین پست دیده بانی تحت محاصره ارتش سوریه بعد از پست دیده بانی شهر مورک واقع در مجاور ادلب در حومه شمالی حماه است که در ماه آگوست گذشته به محاصره ارتش سوریه درآمد.

نیروهای دولتی سوریه در محورهای عملیاتی در حومه جنوب شرقی ادلب در حال پیشروی هستند و کنترل روستاها و مزارع الحراکی، القراطی، تحتایا، البرج، تل الحمصی و فروان در حومه شرقی معرة النعمان را در دست گرفته اند.

ارتش سوریه می کوشد جاده استراتژیک حماه حلب را آزاد کند.

ارتش سوریه عملیات نظامی اش علیه عناصر گروه تروریستی جبهه النصره برای بازپس گیری کنترل جاده بین المللی حلب دمشق را در 19 دسامبر جاری شروع کرد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 531

به "سوریه، محاصره پست دیده بانی ترکیه در ادلب، معرة النعمان در آستانه آزادسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، محاصره پست دیده بانی ترکیه در ادلب، معرة النعمان در آستانه آزادسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید