طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن تمدید شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف مساعدت مشتریان بانک مسکن، زمان اجرای طرح میثاق که با هدف بخگرددگی جرایم بانکی اجرا می گردد، تا سرانجام مردادماه تمدید شد.

طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن تمدید شد

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق چوبی آماده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

مالک آزادیان، رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن با اشاره به اینکه بانک مسکن نهایت مساعدت با مشتریان بدهکار را برای بخگرددگی بدهی آنها بابت تاخیر در پرداخت بدهی دارد، گفت: طراحی طرح میثاق در سال گذشته با هدف حمایت از مشتریانی که به هر دلیل در یک مقطع زمانی پیروز به بازپرداخت به موقع اقساط یا اصل تسهیلات خود نشده اند، صورت گرفت و این طرح از شهریور سال گذشته کلید خورد.

وی با بیان اینکه با توجه به شیوع کرونا و شرایط خاص حاکم بر شبکه بانکی، پیش از این اجرای طرح میثاق تا خاتمه تیرماه 99 تمدید شده بود، گفت: با موافقت کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک مسکن، طرح میثاق برای بخگرددگی جرایم بدهکاران این بانک تا خاتمه مرداد 99 تمدید شده است.

وی اعلام نمود: بر اساس این طرح، مشتریانی که از ابتدای مرداد تمام یا بخشی از مانده بدهی خود را چه به صورت استفاده درگاه های الکترونیکی و غیرحضوری و چه به صورت حضوری در شعب بانک پرداخت نمایند، مشمول بخگرددگی جرایم بانکی قبلی که بابت دیرکرد پرداخت در حساب آنها منظور شده است، می شوند.

آزادیان یادآوری شد: هیچ الزامی به ارائه درخواست مکتوب به شعب برای بهره مندی از مزایای طرح میثاق نیست و صرفا با پرداخت تمام یا بخشی از بدهی معوق طی مرداد ماه، مشتریان از مزایای این طرح بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه بعضی از مشتریان بانک مسکن در ماه های اخیر به دلیل رکود کسب و کارها از پرداخت به موقع اقساط در بعضی ماه ها بازمانده اند، گفت: مهلت باقی مانده از زمان اجرای طرح میثاق فرصت خوبی است تا جرایم منظور شده در حساب این مشتریان در ازای پرداخت بدهی سررسید گذشته قبلی صفر گردد.

در قالب طرح میثاق در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی اعم از انواع عقود مبادله ای، مشارکتی، وام قرض الحسنه و ... و همچنین مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد (حسب مورد 6 تا 14 درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخگرددگی قرار می گیرد.

در این طرح همچنین 100 درصد جرایم سازنده هایی که در قالب قراردادهای مشارکت مدنی با بانک، تسهیلات ساخت دریافت نموده بودند، در صورت پرداخت یا مشخص تکلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخگرددگی قرار خواهد گرفت.

این طرح به مشتریان بدهکار بانک مسکن اجازه می دهد در ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرایم خود بابت تاخیر در پرداخت بدهی معاف شوند. همچنین در صورت پرداخت کل میزان بدهی، بخگرددگی کل جرایم مقدور شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 944

به "طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید