عراقچی:راستا ترانزیت ایران به ارمنستان و آذربایجان تغییر نمی کند

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ایرنا نوشت: سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه شایعات درخصوص توافق آتش بس قره باغ را بی اساس خواند و گفت: هیچ تغییری در مسیرهای ترانزیتی ایران به سمت ارمنستان یا آذربایجان ایجاد نخواهد شد.

عراقچی:راستا ترانزیت ایران به ارمنستان و آذربایجان تغییر نمی کند

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت:متاسفانه اطلاعات غلط و گمراه کننده همراه با نقشه های جعلی در فضای مجازی در حال انتشار است و ادعاهایی همچون قطع مرز ایران با ارمنستان، ایجاد کریدور در داخل خاک ارمنستان یا حتی داخل خاک ایران، تغییر ژئوپلتیک منطقه و... مطرح شده است که از اساس واقعیت ندارد و با اغراض خاص سیاسی و تبلیغاتی صورت می گیرد.

عراقچی با اشاره به نقشه اصلی توافق گفت: چنانچه در این نقشه مشاهده می گردد، بحث ایجاد یک نوار جغرافیایی در حاشیه مرز ایران با ارمنستان که زیاد مطرح شده است کاملا بی مبنا است.

فرستاده ویژه رییس جمهور برای ارائه طرح صلح ایران گفت: آنچه در توافق آتش بس قره باغ آمده ایجاد یک کریدور جاده ای، یا بهتر است گفته گردد یک راستا ترانزیتی، داخل خاک ارمنستان از نخجوان به سمت خاک اصلی آذربایجان است که امنیت آن توسط روسیه تضمین خواهد شد و راستا دقیق آن نیز هنوز معین نیست.

عراقچی گفت: این ایده جدیدی نیست و طرح آن سابقه طولانی دارد، و اگر هم عملی گردد، که با هزار اما و اگر همراه است، هیچ تغییری در راستاهای ترانزیتی ایران به سمت ارمنستان یا آذربایجان ایجاد نخواهد کرد.

معاون وزیر امور خارجه اعلام نمود: با این حال رایزنی های ما با همه طرف ها ادامه دارد. عصر چهارشنبه گفتگوی طولانی با سفیر روسیه در تهران در همین خصوص داشتم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1155

به "عراقچی:راستا ترانزیت ایران به ارمنستان و آذربایجان تغییر نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی:راستا ترانزیت ایران به ارمنستان و آذربایجان تغییر نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید