ماجرای حکم حبس فرماندار متخلف و فشار سنگین یک وزیر به قوه قضائیه خبرنگاران

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، دادگاه تجدیدنظر یکی از فرمانداران جنوب فارس که به حبس و انفصال از خدمت محکوم شده، مدتهاست بدلیل فشار سنگین یکی از وزرای پرحاشیه دولت به قوه قضائیه متوقف مانده است.

ماجرای حکم حبس فرماندار متخلف و فشار سنگین یک وزیر به قوه قضائیه خبرنگاران

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، در واپسین روز های سال 99 بود که نامه سرگشاده مردم یک شهرستان جنوبی به وزیر کشور در فضای مجازی بازتاب زیادی پیدا کرد.

در این نامه مردم با اشاره به تخلفات انتخاباتی و پرونده های قضایی فرماندار این شهرستان، از وزیر کشور خواسته بودند شخصی صاحب صلاحیت را برای برگزاری انتخابات خردادماه منصوب کند.

از سوی دیگر پیگیری های خبرنگار ما نشان می دهد استاندار فارس نیز چندین ماه پیش بدلیل تخلفات عدیده این فرماندار، خواهان عزل وی شده و شخص دیگری را برای تصدی این پست به وزارت کشور معرفی نموده است، اما یک وزیر پرحاشیه دولت با فشار سیاسی سنگین به وزیر کشور، مانع از تغییر این فرماندار متخلف شده است.

اما یکی از نکات پرسروصدای نامه سرگشاده مردم به وزیر کشور، اشاره به حکم حبس و انفصال از خدمت این فرماندار بود.

شنیده ها حاکی است در این نامه آمده بود فرماندار این شهرستان واقع در جنوب استان فارس که تا به امروز به علت تخلفات عدیده پرونده های زیادی در محاکم قضایی داشته است، در تازه ترین پرونده خود به یک سال حبس و دو سال انفصال از خدمت محکوم شده است.

طرح این موضوع و حمایت های پشت پرده یک وزیر از این فرماندار سبب شد حساسیت موضوع بیشتر شده و خبرنگار ما این پرونده را آنالیز دقیق تری کند.

درحالی بعد از گذشت چندین ماه از صدور حکم بدوی، هنوز هیچ خبری از برگزاری دادگاه تجدیدنظر نیست که پیگیری های خبرنگار ما نشان می دهد علت این موضوع فشار سنگین یکی از وزرای کلیدی دولت به قوه قضائیه بوده است.

گزارش های دریافتی حاکی است دادگستری فارس برای برخورد با مقامات متخلف عزم جدی دارد، اما درست در همان روزی که قرار بر صدور حکم قطعی بوده است، از عدلیه تهران با شیراز تماس گرفته شده و برگزاری دادگاه تجدیدنظر تا مدت نامعلومی به تعویق افتاده است.

این فرماندار پرونده های دیگری نیز در دادگستری دارد که بعضی از آن ها منجر به صدور حکم قطعی محکومیت شده است، اما همان وزیر پرحاشیه با فشار به قوه قضائیه درصدد است صدور حکم حبس وی را تا بعد از اتمام کار دولت به تعویق بیندازد؛ چراکه این فرماندار روابط بسیار نزدیکی با این وزیر دارد و اگر در حین مسئولیت فرمانداری روانه زندان گردد، تبعات جبران ناپذیری برای آقای وزیر بدنبال خواهد داشت!

اینکه چرا این وزیر برخلاف انتظار از وظایف ذاتی دستگاه زیرمجموعه اش، نه تنها با این فرماندار متخلف برخورد ننموده، بلکه همه راه ها برای عزل وی توسط وزیر کشور و همچنین برگزاری دادگاه تجدیدنظر و حکم حبس او را هم سد نموده، عوامل پشت پرده ای دارد که در صورت لزوم منتشر خواهد شد، اما سوال اینجاست: قوه قضائیه که باید کاملاً مستقل از دولت و با حفظ اقتدار قضایی به پرونده های مقامات رسیدگی کند، چرا در مقابل فشار های عجیب این وزیر کوتاه آمده است؟!

رئیس قوه قضائیه در روز های ابتدایی نشستن بر کرسی قوه وعده داد که آمده تا مزه شیرین عدالت را به مردم بچشاند و همین چندمدت قبل نیز طی سخنانی تأکید کرد: امروز دستگاه قضایی می تواند بدون کمترین نفوذپذیری از ناحیه صاحبان قدرت، ثروت، زر، زور و تزویر به دنبال اجرای عدالت باشد. آیا در این پرونده نیز شاهد تحقق این گفته رئیس عدلیه خواهیم بود؟ گذشت زمان پاسخ را روشن خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1471

به "ماجرای حکم حبس فرماندار متخلف و فشار سنگین یک وزیر به قوه قضائیه خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای حکم حبس فرماندار متخلف و فشار سنگین یک وزیر به قوه قضائیه خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید