مازندران در راه ساخت هتل بیمارستان برای گردشگران

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران - گروه استان ها: کارگروه راهبردی گردشگری سلامت در مازندران برای آنالیز شرایط گردشگری و سلامت در استان تشکیل جلسه داد و بر ساخت هتل بیمارستان برای جذب بیماران خارجی تاکید نمود.

مازندران در راه ساخت هتل بیمارستان برای گردشگران

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت بلیط از ایران به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

رئیس کارگروه راهبردی گردشگری سلامت مازندران صبح سه شنبه در این جلسه با بیان اینکه اعتماد لازم به توان و ظرفیت پزشکان و کادر درمانی برای گردشگران خارجی وجود دارد، گفت: باید امکانات و تجهیزات بیمارستانی و فیزیکی در بیمارستان ها مهیا گردد.

علی نبیان با اشاره به اینکه چرخه مالی گردشگردی سلامت می تواند اقتصاد مازندران را رونق بخشد، اظهارداشت: با توجه به پایین بودن هزینه درمان برای گردشگران خارجی می توان از این فرصت برای ارزآوری بهره برد.

ضرورت تعریف بسته مناسب سلامت

وی بر ضرورت تعریف بسته مناسب سلامت تاکید نمود و اضافه نمود: باید شرایطی فراهم کرد تا بخش درمانی و گردشگری به درک مشترکی از ره آورد این عرصه برای اقتصاد استان برسند.

معاون عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه هنوز بیمارستانی که در استان توان جذب گردشگران خارجی را داشته باشد، معین نشده است از دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل خواست تادر اسرع وقت ظرفیت بیمارستان های استان برای جذب بیمار خارجی را در اختیار کارگروه راهبردی گردشگری سلامت قرار دهند.

نبیان با اعلام اینکه همگام با حوزه درمان باید زمینه سرمایه گذاری در آبهای گرم معدنی استان که تا به امروز مورد توجه قرار نگرفت رافراهم کنیم، توضیح داد: این فرصت می تواند پای بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را در فصول مختلف سال به مازندران باز کند.

آمادگی برای احداث هتل بیمارستان

همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از تشکیل کارگروه راهبردی گردشگری سلامت در مازندران اطلاع داد و گفت:این کارگروه از سال گذشته در کشور شکل گرفت اعضای این کارگروه در استان های کشور نظام پزشکی، وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت، گمرک، میراث فرهنگی و نماینده استاندار هستند.

دلاور بزرگ نیا هدف از تشکیل این کارگروه را سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت در حوزه گردشگری سلامت عنوان و اظهارداشت: در این کارگروه هماهنگی بین دستگاههای اجرایی برای برطرف موانع موجود و معرفی توانمندی ها و ظرفیت ها در گردشگری سلامت مورد توجه نهاده شد.

وی گردشگری سلامت را یکی از حوزه های پردرآمد بعضی از کشورهای جهان گفت و اضافه نمود: متاسفانه در استان به رغم همه توانمندی ها در حوزه طبیعت و درمان هنوز نتوانسته ایم این بخش را به جاذبه های حضور گردشگران تبدیل کنیم.

دلاور بزرگ نیا یکی از بخش های مهم گردشگری سلامت را حضور گردشگران خارجی برای درمان در کشور مطرح کرد و گفت: با توجه به پزشکان حاذق و پایین بودن هزینه های درمان برای خارجی ها این مهم در بعضی از استان های کشور مورد توجه نهاده شده است و در حال حاضر پذیرای گردشگران خارجی در بعضی از بیمارستان های خود هستند.

وی فضای مناسب و هتلینگ بیمارستان، کادر درمانی مسلط به زبان، پذیرش اینترنتی، حمل و نقل مناسب، توجه به دوران نقاهت بیمار و دارا بودن یک برنامه منظم و جذاب را از جمله زیرساختهای اساسی گردشگری سلامت است: سرمایه گذارانی برای احداث هتل بیمارستان اعلام آمادگی نموده اند که در این شورا باید استانداردهای چنین مجموعه ها یی تدوین گردد.

بزرگ نیا با اشاره به اینکه از آبهای گرم معدنی، گیاهان دارویی و طبیعت آرام بخش بعنوان بخش های مهم گردشگری سلامت یاد کرد و گفت: مازندران می تواند با این ظرفیت ها و داشته ها گام موثری برای جذب گردشگران خارجی و آرامشی که بدنبال آن هستند، بردارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 646

به "مازندران در راه ساخت هتل بیمارستان برای گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مازندران در راه ساخت هتل بیمارستان برای گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید