محسن هاشمی، گزینه اول حزب کارگزاران برای انتخابات ریاست جمهوری؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران : با اینکه محسن هاشمی،از نداشتن عزم برای کاندیداتوری ریاست جمهوری در انتخابات1400 سخن گفته است اما حزب کارگزاران همچنان او را در صدر لیست کاندیداهای خود قرار داده است.

محسن هاشمی، گزینه اول حزب کارگزاران برای انتخابات ریاست جمهوری؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از قرن نو، در یکی از آخرین جلسات شورای مرکزی حزب کارگزاران، محسن هاشمی رئیس کنونی شورای شهر تهران با اکثریت قابل توجهی از آرای حاضران برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده ست.

این در حالی است که گفته می شود او نه تنها قصد ورود به انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را ندارد بلکه مایل به حضور در انتخابات شورای شهر تهران نیز نیست.

با این وصف چرا حزب کارگزاران، همچنان برای داشتن کاندیدا در انتخابات اصرار دارد؟ ناظران سیاسی معتقدند این حزب از سالها پیش و بخصوص بعد از سال 1388 برای خود نقش مستقل از اصلاح طلبان تعریف کرده و قصد دارد فاصله سیاسی خود را از احزاب اصلاح طلبی که گاه و بیگاه مواضع تندروانه دارند حفظ کند.

به عبارت دیگر کارگزاران محافظه ترین حزب جناح اصلاح طلب است که حصورش در فضای سیاسی را مهمتر از نتیجه رفتار خود می داند. از همین روست که کارگزاران برای انتخابات 1400 حتی به کاندیداهای میانه رو- اعم از اصلاح طلب یا اصولگرا - می اندیشد.

نام علی لاریجانی این روزها بیش از پیش به عنوان نامزد مطلوب کارگزاران برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم مطرخ است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1331

به "محسن هاشمی، گزینه اول حزب کارگزاران برای انتخابات ریاست جمهوری؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن هاشمی، گزینه اول حزب کارگزاران برای انتخابات ریاست جمهوری؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید