معترضان عراقی: به دستور مردم تعطیل شد!

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ایسنا نوشت: در ادامه تظاهرات عراقی ها که روز گذشته نافرمانی مدنی سراسری را اعلام کردند و مسیرها را بستند، ادارات و مدارس تعطیل هستند و معترضان اقدام به برپایی چادرهایی برای تحصن نموده اند.

معترضان عراقی: به دستور مردم تعطیل شد!

به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز عراق، تظاهرنمایندگان در استان دیوانیه چادرهایی را برای تحصن و اعتصاب در میدان قضا عفک شرقی برپا کردند.

مراجعه نمایندگان به ساختمان شورای استان قادسیه در شهر دیوانیه نیز روز یکشنبه با دست نوشته ای در مقابل این ساختمان روبه رو شدند که روی آن نوشته شده بود: به دستور مردم تعطیل شد!

ده ها تظاهرنماینده از ساکنان منطقه الدوره در جنوب بغداد نیز شب گذشته تظاهرات مسالمت آمیزی را در راستا میان بر در میان تدابیر امنیتی و حضور نیروهای امنیتی برگزار کردند.

ده ها ساکن منطقه الدوره شب گذشته تظاهرات مسالمت آمیز خود را در پایین پل المکانیک در راستا میان بر برگزار نموده و شعارهایی در حمات از حقوق مشروع خود سر دادند.

تظاهرنمایندگان راستا مذکور را سد کردند و از صاحبان خودروها خواستند به اجرای نافرمانی مدنی بپردازند. این در حالی بود نیروهای امنیتی زیادی برای حمایت از تظاهرنمایندگان در محل حضور داشتند.

تظاهرنمایندگان عراقی روز یکشنبه اقدام به بستن راستاهای در مرکز بغداد کردند همچنین برای دومین هفته مدارس تعطیل هستند. تعطیلی مدارس در پاسخ به فراخوان انجمن معلمان است که خواهان ادامه تحصن در حمایت از تظاهرنمایندگان عراقی شده است.

به این ترتیب ادارات و مدارس پایتخت این کشور و شهرهای جنوبی تعطیل هستند و چندین هزار نفر با حضور در خیابان های پایتخت به اعتراض خود ادامه می دهند.

شاهدان عینی در بغداد گزارش دادند که دانش آموزان و دانشجویان روز یکشنبه با مسدود کردن راستاهای عبور و مرور به سوی میدان تحریر حرکت کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، بعضی با در دست داشتن تصاویری از ژنرال عبدالوهاب الساعدی، فرمانده سابق سازمان مبارزه با تروریسم عراق در میدان تحریر حضور پیدا نموده بودند و از وی بعنوان یک قهرمان ملی در مبارزه با افراط گرایان تمجید می کردند.

گزارش ها از شهر حله در استان بابل نیز حاکی است که اغلب کارمندان بخش دولتی در اعتصاب هستند. مدارس دولتی شهر جنوبی بصره نیز روز یکشنبه برای اولین بار از زمان شروع اعتراضات در عراق تعطیل شدند.

مشارکت طلاب در اعتراضات نیز در شهرهای کربلا و نجف گزارش شده است.

شرکت نمایندگان در تظاهرات عراق دلیل اعتراض خود را فساد گسترده مالی، وضعیت وخیم مالی، بیکاری و ناکارآمدی خدمات عمومی عنوان می نمایند.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق اعلام نموده که عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور در صورت رای مجلس به جانشین وی آماده کناره گیری از قدرت است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 475

به "معترضان عراقی: به دستور مردم تعطیل شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان عراقی: به دستور مردم تعطیل شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید