مهار و کنترل ویروس کرونا نیازمند عزم همگان است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: با توجه به افزایش خطر ویروس کرونا در استان برای مهار و کنترل آن نیازمند عزم همگان است.

مهار و کنترل ویروس کرونا نیازمند عزم همگان است

فرزین رضاعی در بازدید از مرکز 16 ساعته خدمات جامع سلامت بهاران در سنندج، با اشاره به اهمیت مراقبت های بهداشتی اولیه در سلامت مردم، اظهار کرد: مراکز 16 ساعته خدمات جامع سلامت به منظور سهولت دسترسی مردم به خدمات اولیه، کاهش بار مراجعه به بیمارستان های مشخص و شناسایی اولیه بیماران مبتلا به کرونا ویروس فعال شده است.

وی ضمن قدردانی از کوشش ها و اقدامات بی وقفه این مراکز در مقابله با ویروس کرونا، توضیح داد: فعال شدن این مراکز باعث کاهش انتقال بیماری شده و از ابتلاء مردم به عفونت های بیمارستانی پیشگیری می نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جریان فرایند خدمات رسانی مراقبین سلامت، آموزش های ارائه شده به مردم و نحوه تست گیری آنان در مورد بیماری کرونا قرارگرفت و ضمن قدردانی از خدمات آنان، اعلام کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان، مراقبان سلامت صندلی ویژه ای در پیشگیری و غربالگری این بیماری ایفاء نموده اند.

رضاعی با تاکید بر لزوم ارتقای آگاهی ها و دانش مردم در مورد پیشگیری و مقابله با کروناویروس، مطرح کرد: به منظور پاسخگویی به سوالات مردم در زمینه کویید 19 و درمان سرپایی بیماران مشکوک مبتلا به این ویروس، 17 مرکز 16 و 24 ساعته جهت ارائه خدمات سرپایی در شهرهای استان فعال شده است.

وی از فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت شهری در سه شیفت صبح، عصر و شب در زمینه درمان سرپایی بیماران مشکوک مبتلا به کروناویروس اطلاع داد.

در سرانجام این بازدید از سوی مردم و کادر مراقبین سلامت با توجه به گسترش بیماری کرونا در سنندج چالش ها و مشکلاتی مطرح شد و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان مردم را به رعایت اصول بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی هوشمند، صبر و همکاری با پرسنل بهداشت و درمان به امید نابودی این ویروس مهلک و خروج از شرایط قرمز کرونا فراخواند.

لازم به ذکر است؛ در سنندج(مراکز شهید فاتحی کرجو و بهاران)، بانه(مرکز شماره سه)، بیجار(مرکز شماره چهار)، دهگلان(مرکز شماره یک)، دیواندره(مرکز قدس دو)، سروآباد(مرکزی)، سقز(مرکز شهید کرباسی)، قروه(مرکز شماره یک)، کامیاران(مرکز شماره یک) و مریوان(مرکز شماره پنج) مطابق دستورالعمل ها به ارائه خدمات در زمینه پیشگیری و درمان کروناویروس خواهند پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 943

به "مهار و کنترل ویروس کرونا نیازمند عزم همگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار و کنترل ویروس کرونا نیازمند عزم همگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید