نحوه ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، طی روزهای گذشته، تعدادی از بازنشستگان کشوری با درجه استادی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در تماس با خبرنگاران، از عدم افزایش 18 درصدی حقوق خود گلایه داشتند که صندوق بازنشستگی کشوری به همین دلیل توضیحاتی پیرامون نحوه افزایش حقوق این گروه ارائه داد.

نحوه ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش خبرنگاران، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به سوال خبرنگار خبرنگاران مبنی بر چرایی عدم افزایش 18 درصدی حقوق بازنشستگان عضو هیئت علمی دانشگاه ها اعلام نمود: افزایش حقوق درباره همه رسته های شغلی اعم از مشمولان قانون خدمات کشوری، هیات علمی، قضات و سایر افراد اعمال شده است، اما از آنجایی که در مصوبه دولت سقف حداکثر پرداخت معین شده بود، به همین دلیل در این مرحله درباره افرادی که حقوق بازنشستگی شان بیش از رقم 110 میلیون و 495 هزار ریال بوده چنین افزایشی تعلق نگرفته است.

در ادامه توضیحات صندوق بازنشستگی کشوری آمده است: از طرفی با توجه به اصلاحیه مصوب دولت در 24 اردیبهشت 98 و استثناء شدن اعضای هیات علمی، قضات، کادر سیاسی وزارت امور خارجه و کارکنان دیوان محاسبات کشور متعاقبا با ابلاغ مصوبه، نسبت به ترمیم حقوق این افراد نیز اقدام می گردد.

در ادامه این توضیحات تاکید شده است: با توجه به بعضی سوالات بازنشستگان تحت پوشش در این زمینه، احتیاج است تا هر کدام به صورت موردی آنالیز و پاسخ داده شوند. همچنین ممکن است استاد بازنشسته ای به جای 30 سال خدمت 20 سال خدمت نموده و بازنشسته شده باشد که در این صورت هر یکسال کمبود خدمت تا 30 سال طبق ضوابط مندرج در مواد 109 و 110 قانون مدیریت خدمات کشوری به ازای هر سال کسر خدمت 2.5 درصد تا 15 سال از امتیاز منطقه کسر یا مازاد بر 30 سال 2.5 درصد اضافه می گردد.

از سوی دیگر، بازنشستگانی که در سنوات اخیر بازنشسته شدند به دلیل دریافتی معین شده که معمولا بیش از امتیاز مقرر در مواد 109 و 110 قانون مدیریت خدمات کشوری است، مشمول همسان سازی نمی شوند. هدف از اجرای همسان سازی برای گروهی است که با شرایط مشابه دریافتی کمتری دارند. بنابراین اگر به حقوق یک هیئت علمی بازنشسته 600 یا 700 هزار تومان افزوده شده، به علت بی عدالتی یا اشتباه محاسباتی نبوده بلکه فرمول محاسبات حقوق و همسان سازی برای بازنشستگان با توجه به شرایط دوران اشتغال و زمان بازنشستگی متفاوت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 140

به "نحوه ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید