نخستین واکنش آمریکا به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، حمایت خواهیم کرد!

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، مهر نوشت: آمریکا به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و دیدار با مقامات ایرانی واکنش نشان داد.

نخستین واکنش آمریکا به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، حمایت خواهیم کرد!

به نقل از رویترز، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به سفر آبه شینزو، نخست وزیر ژاپن به تهران و دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور، از کوشش های نخست وزیر ژاپن برای کاستن از تنش ها میان واشنگتن و تهران حمایت نموده و گفته است: از هر کاری که نخست وزیر ژاپن بتواند انجام دهد، حمایت خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین با اشاره به کوشش بعضی بازیگران بین المللی برای کاهش تنش ها، اضافه کرد: ما این را چند هفته پیش که در اوج تنش ها بودیم هم گفتیم. گفته ایم هر کاری که جامعه بین المللی بتواند برای جلوگیری از اقدامات ایران در جهت تشدید تنش ها انجام دهد پیغامی است که امیدواریم متحدان ما آن را ارسال کند.

مورگان اورتاگوس در عین حال سفر اخیر هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان به تهران را نیز مشابه سفر نخست وزیر ژاپن مطرح نمود و گفت: بسیار مطمئن هستیم که وزیر خارجه آلمان پیغام مشابهی را به ایرانی ها داد و مطمئن هستیم که نخست وزیر ژاپن هم همین کار را انجام خواهد داد.

شب گذشته نخست وزیر ژاپن پس از ورود به تهران و دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور، به میان مجله تخصصی کامپیوتر آمد و در کنفرانس خبری با رئیس جمهور ایران اعلام نمود که به هر قیمتی باید جلو درگیری و افزایش تنش در منطقه خاور میانه گرفته شود و ژاپن می خواهد نقش حداکثری را در این زمینه ایفا نماید.

در این نشست همچنین رئیس جمهور ایران گفت که به نخست وزیر ژاپن گفته است که ریشه تنش ها به جنگ مالی آمریکا علیه ایران برمی شود و این جنگ باید متوقف شود.

رئیس جمهور ایران و نخست وزیر ژاپن بعد از انتها اظهارات خود محل نشست خبری را ترک کردند.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 160

به "نخستین واکنش آمریکا به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، حمایت خواهیم کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین واکنش آمریکا به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، حمایت خواهیم کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید