نشریه پاکستانی: نگاه بولتون به ایران، برای آمریکا خطرناک است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، اسلام آباد - خبرنگاران - یکی از کارشناس سیاسی پاکستان در مقاله که در روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان منتشر شد ، گفت که نگرش و نگاه جان بولتون درباره جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را در جهت خطرناکی قرار داده است.

نشریه پاکستانی: نگاه بولتون به ایران، برای آمریکا خطرناک است

حسن نیازی در این مقاله که روز سه شنبه با عنوان جنگ بولتون در این روز انگلیسی زبان پاکستان منتشر شد، اضافه نموده است؛ دنیا امروز نمی تواند برای تصمیم و انتخاب های منطقی به دولت فعلی آمریکا متکی باشد.

در ادامه این مطلب آمده است ؛ برجام یک پیروزی دیپلماسی بود که در زمان دولت سابق آمریکا امضا شد، در قبال این توافق ایران راضی به کاهش فعالیت های هسته ای خود شد و آمریکا و اروپا نیز قرار شد تحریم ها علیه ایران را لغو نمایند.

این کارشناس پاکستانی اضافه نمود: یک سال پیش ترامپ به طور یکجانبه از برجام خارج شد. این حرکت خود به خود مشکل ساز بود اما همه چیز بعد از انتخاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید بدتر شد.

وی گفت: بولتون ماموریت خود را برای تغییر حکومت در ایران متمرکز نموده است اما او هیچ دلیل یا راهی نیافته است که بخواهد این کار را انجام دهد.

نیازی گفت که رویکرد بولتون در قبال ایران نه تنها آمریکا را در جهت خطرناکی قرار داده است بلکه وی باعث شده تا به رغم تعهد ایران درخصوص برجام تحریم های آمریکا دوباره علیه تهران اعمال گردد.

وی تاکید نمود: هدف از اقدامات طرف آمریکایی تحت فشار قرار دادن ایران برای خروج از برجام است در حالی اعضای اروپایی همچنان در آن باقی مانده اند اما اخیرا تهران برای طرف های اروپایی ضرب الاجل تعین کرد و گفت که اگر آنان به تعهدات خود عمل ننمایند ایران نیز از برجام استعفا خواهد داد.

این کارشناس پاکستانی نوشته است که درخواست ایران غیرمنطقی نیست بلکه این کشور می خواهد بداند که آیا امیدی برای ماندن در برجام باقی است یا خیر؟ بنابراین اروپایی ها باید سهم خود در قبال برجام را پرداخت نمایند زیرا از این طریق می توانند از خروج ایران از توافق هسته ای نیز جلوگیری نمایند.

وی در آخر خطاب به جامعه دنیای نوشت ؛ باید حقیقت را از دروغ تشخیص داد؛ جان بولتون مانند دیک چنی، امروز در کوشش است که جنگ را توجیه کند. آمریکایی ها از گذشته خود عبرت نگرفته اند اما دنیا باید درس بیاموزد.

آساق*274**1104**

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 141

به "نشریه پاکستانی: نگاه بولتون به ایران، برای آمریکا خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشریه پاکستانی: نگاه بولتون به ایران، برای آمریکا خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید