نظامیان روسیه در سوریه حق دارند به حملات تروریست ها پاسخ بدهند

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه با اشاره به وخامت اوضاع در مناطق تحت کنترل تروریست های تحت حمایت آمریکا، گفت: نظامیان روسیه حق پاسخگویی به حملات تروریستی را برای خود محفوظ می دانند.

نظامیان روسیه در سوریه حق دارند به حملات تروریست ها پاسخ بدهند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دریادار الکساندر شربیتسکی رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه اظهار داشت که فرماندهی گروه های نظامی روسیه مستقر در سوریه این حق را برای خود محفوظ می دارند که به حملات تروریست ها که جان نیروهای روسی ، نیروهای دولتی سوریه و غیرنظامیان این کشور را تهدید می نماید، پاسخ دهد.

به گفته این مقام نظامی روس، نیروهای گروه های تروریستی دائماً به مواضع نیروهای دولتی سوریه حمله نموده و کوشش می نمایند تا با استفاده از وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین و سیستم های موشکی پرتاب دوربرد به پایگاه هوایی حمیمیم روسیه حمله نمایند.

دریادار شربیتسکی تأکید کرد: مطابق توافقنامه های امضا شده، ما این حق پاسخ تلافی جویانه در برابر حملات تروریست ها ، در صورتی که اقدامات آنها تهدیدی برای جان نیروهای نظامی روسی و سوری و همچنین غیرنظامیان در مناطق مجاور منطقه استقرار آنها ایجاد کند، را داریم.

وی اضافه کرد، فرماندهی نیروهای مسلح روسیه در سوریه و نیروهای مسلح ارتش سوریه مجبورند تدابیر لازم را برای خنثی کردن تهدیدات تروریستی اتخاذ نمایند.

رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه در عین حال یادآور شد که اوضاع در بعضی مناطق استان دیرالزور، که تحت کنترل دولت سوریه قرار نداشته و بعضی گروه های مسلح غیرقاونی مورد حمایت آمریکا در آنجا حضور دارند، وخیم تر شده است.

به گفته وی، تعدادی از مناطق مسکونی ساحل شرقی رود فرات توسط افراد مسلح قبایل عرب که مخالف گرو های مسلح مورد حمایت آمریکا و همچنین ارگان های دولتی هستند ، قرار گرفته است.

این مقام نظامی روس تأکید کرد: علت اصلی اقدامات اعتراض آمیز مردم محلی، شرایط سخت مالی و اجتماعی در مناطقی است که توسط نیروهای مسلح ایالات متحده و گروه های تحت حمایت آنها کنترل می گردد. بدین ترتیب ، حضور غیرقانونی نظامیان آمریکایی در سواحل شرقی رود فرات همچنان عامل اصلی عدم ثبات اجتماعی و سیاسی در منطقه است.

به گفته وی، فدراسیون روسیه و دولت سوریه آماده هستند تا مشترکاً تمام اقدامات لازم برای عادی سازی اوضاع در این منطقه و از سرگیری گفت وگوهای ملی بین سوری ها و همچنین اطمینان از امنیت و رفاه ساکنان منطقه انجام دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1056

به "نظامیان روسیه در سوریه حق دارند به حملات تروریست ها پاسخ بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامیان روسیه در سوریه حق دارند به حملات تروریست ها پاسخ بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید