واکنش امیر کویت به اختلافات شورای همکاری

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، فارس نوشت: امیر کویت با اشاره به اینکه تداوم اختلافات داخلی اعضای شورای همکاری خلیج فارس دیگر پذیرفتنی نیست، گفت، بایستی منافع امت عربی در اولویت قرار گیرد.

واکنش امیر کویت به اختلافات شورای همکاری

صباح احمد جابر الصباح امیر کویت امروز سه شنبه در افتتاحیه دور جدید مجلس الأمه (مجلس)، خواهان خاتمه اختلافات داخلی در شورای همکاری خلیج فارس شد.

الصباح گفت، اختلافات [داخلی] در شورای همکاری خلیج (فارس) توان ما را تضعیف نموده و تهدیدی برای دستاوردهای ماست.

او تشریح کرد که منطقه با شرایط سخت و سرنوشت ساز بی سابقه ای روبرو است و ما با نگرانی و ناراحتی حوادث تعدادی از کشورهای برادر و بی ثباتی در این کشورها را دنبال می کنیم و از خداوند عز و جل می خواهیم که خیر و خوبی، امنیت و رفاه را به آن ها اعطا کند.

طبق گزارش خبرگزاری کویت(کونا)، امیر کویت با اشاره به خطرات اوضاع متشنج منطقه، اضافه کرد: بار دیگر درباره خطرات اوضاع متشنج اطرافمان هشدار می دهم، ما خطرات این اوضاع و پیآمدها و آثار آن را که تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه و آینده نسل های ماست، احساس می کنیم و لذا استمرار اختلافات بین برادران در شورای همکاری قابل قبول نیست.

الصباح توضیح داد که استمرار اختلافات در شورای همکاری خلیج فارس، توانایی های ما را تضعیف نموده و تهدیدی برای دستآوردهای ماست و این امر ایجاب می نماید که سریعا اختلافات را کنار گذاشته و وحدت و یکپارچگی موضع خود را تقویت نموده و منافع عالی امت خود را در اولویت قرار دهیم چرا که این یک مسئولیت تاریخی است و خداوند عزوجل ما را به خاطر آن مؤاخذه خواهد نمود.

وی بار دیگر به شرایط حساس منطقه اشاره نمود و گفت: بایستی از حوادث اطرافمان درس عبرت بگیریم و ما هیچ گزینه ای جز تحکیم وحدت ملی، انسجام جامعه و کنار گذاشتن علل و عوامل فتنه انگیزی و ایجاد تفرقه، پیش رو نداریم.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 461

به "واکنش امیر کویت به اختلافات شورای همکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش امیر کویت به اختلافات شورای همکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید