واکنش ترامپ به کناره گیری یک رقیب دموکرات: مثل یک سگ رفت

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ترامپ هفته گذشته نیز گفته بود ابوبکر بغدادی رهبر داعش در جریان عملیات نیروهای آمریکایی در سوریه مثل یک سگ مُرد.

واکنش ترامپ به کناره گیری یک رقیب دموکرات: مثل یک سگ رفت

دونالد ترامپ در واکنش به اعلام کناره گیری یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، او را سگ خطاب کرد.

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ترامپ در واکنش به کناره گیری بتو اورورک یکی از نامزدهای حزب دموکرات گفت: او مثل یک سگ میدان را ترک کرد.

ترامپ که دیشب در جمع حامیانش در می سی سی پی سخنرانی می کرد ساعاتی پس از اعلام کناره گیری اورورک گفت: او فردی رقت انگیز بود... و مثل یک سگ میدان (رقابت) را ترک کرد.

سخنرانی دیشب ترامپ در جمع حامیانش در ایالت می سی سی پی/عکس: بی بی سی

ترامپ پس از این اظهارنظر در توییتر نیز نوشت: بتو از رقابت انتخابات ریاست جمهوری کناره گرفت به رغم آنکه مدعی شده بود او برای این پست خلق شده است. اما من چنین فکر نمی کنم.

ترامپ هفته گذشته نیز در واکنش به مرگ ابوبکر بغدادی رهبر داعش در عملیات نیروهای آمریکایی در سوریه، مرگ او را مثل یک سگ خطاب نموده بود.

بتو اورورک روز آدینه بیان کرد به دلیل اینکه کارزار انتخاباتی او به اندازه کافی قادر به جذب منابع اقتصادی برای ادامه فعالیت نشده است، از ادامه رقابت های انتخاباتی کناره گیری می نماید.

اورورک 46 ساله در جریان رقابت های میاندوره ای کنگره در نوامبر سال گذشته میلادی رقیب اصلی تد کروز سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس بود و برای نخستین بار توانسته بود انتخابات این ایالت محافظه کار را که یکی از پایگاه های اصلی حزب جمهوریخواه آمریکاست، به چالشی جدی برای سناتور کروز تبدیل کند، اما در نهایت سناتور کروز توانست با شکست اورورک به پیروزی برسد اما اورورک توانست در جریان انتخابات میاندوره ای پارسال، دموکرات های ایالت تگزاس را پشت سر خود متحد کند و به واسطه این اقدام، برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام نامزدی نموده بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که یک دوئل پرهزینه و فرسایشی است تا حدود بسیار زیادی به جذب منابع اقتصادی از سوی طرفداران و یاری دهندگان اقتصادی وابسته است و نامزدی که نتواند به اندازه کافی برای هزینه های انتخاباتی پول جمع کند، قادر به ادامه این رقابت فرسایشی نیست.

بتو اورورک در جمع حامیانش/عکس آرشیوی؛ بی بی سی

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 470

به "واکنش ترامپ به کناره گیری یک رقیب دموکرات: مثل یک سگ رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به کناره گیری یک رقیب دموکرات: مثل یک سگ رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید