وعده افشاگری الخزعلی درباره حمله دیشب به سفارت آمریکا خبرنگاران

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در واکنش به حمله شب گذشته به سفارت آمریکا در بغداد اعلام نمود اطلاعاتی در اختیار دارد و آن را فاش خواهد نمود.

وعده افشاگری الخزعلی درباره حمله دیشب به سفارت آمریکا خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، قیس الخزعلی دبیرکل عصائب اهل الحق عراق درباره حمله شب گذشته به منطقه الخضراء بغداد در توییتی بیان نمود: ادامه حملات به منطقه الخضراء بغداد با وجود تصمیم آشکار از سوی هیئت هماهنگی مقاومت عراق و به این نحو که هربار در حملات راکتی انجام می گردد و مناطق مسکونی هدف قرار می گیرد بدون اینکه خسارت یا تلفاتی به سفارت آمریکا وارد گردد، علامت سئوال فراوانی درباره طرف های استفاده نماینده از آن ایجاد می نماید.

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق بیان نمود: ما اطلاعاتی داریم که در زمان مناسب آن را فاش خواهیم کرد.

واکنش عمار حکیم

از سوی دیگر سید عمار حکیم، رهبر ائتلاف عراقیون، هدف قرار دادن هیئت های دیپلماتیک در عراق را محکوم کرد.

عمار حکیم در بیانیه ای اظهار کرد که همچنان بعضی اقدامات، بدون نگرانی از تبعات خطرناک آن، در هدف قرار دادن هیئت های دیپلماتیک بخصوص در منطقه الخضراء بغداد انجام می گردد که کمترین تبعات آن، خدشه وارد شدن به وجهه دولت عراق در افکار عمومی جهانی و در معرض خطر قرار دریافت جان ساکنان اطراف آن منطقه است.

وی دوباره از دولت عراق درخواست کرد که حفاظت لازم از هیئت های دیپلماتیک در عراق را تأمین نموده و به منظور حفظ وجهه کشور عراق و امنیت شهروندان عراقی، در قبال این اقدامات دور اندیشی به عمل آورد.

کارشناس عراقی: حمله شب گذشته به منظور تحقق 2 هدف اتفاق افتاده است

از سوی دیگر هیثم الخزعلی کارشناس عراقی امور امنیتی بیان نمود: سلاحی که سفارت آمریکا با آن هدف نهاده شد سلاحی است که ارتباطی با گروه های مقاومت ندارد و احتمالا این حمله با دو هدف اجرا شده است.

وی اضافه کرد: عملیات راکتی اخیر به اربیل و شب گذشته به سفارت آمریکا با سلاح ابتدایی که گروه های مقاومت اسلامی عراق از آن استفاده نمی نمایند و خیلی وقت است که از رده خارج شده است، اجرا شده است.

الخزعلی بیان نمود: طرف سوم مخالف آمریکایی ها و متحدانش در منطقه در ورای آن هستند که با ابزار عراقی آن را انجام می دهند.

وی گفت: دو هدف در ورای این حمله واقع شده است، نخست، خدشه وارد کردن به وجهه مقاومت اسلامی و بهانه آمریکایی ها برای هدف قرار دادن مقاومت و حشد شعبی مشابه آنچه قبلا انجام شد و دیگری چوب لای چرخ توافق هسته ایران گذاشتن است.

تاکید بغداد بر ضرورت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

خبر دیگر از عراق اینکه فواد حسین وزیر خارجه عراق در ملاقات با مسئولانی از کشور های حوزه خلیج فارس به تمجید از سازوکار سه جانبه اردن، مصر و عراق پرداخت.

وی به نشست اخیر اتحادیه عرب در سطح وزراتی هم اشاره نمود و ضرورت سازوکار عربی در قالب این اتحادیه را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین بر ضرورت بازگرداندن کرسی سوریه در اتحادیه عرب برای تحقق اصل تکامل در اقدام و هماهنگی عربی تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1420

به "وعده افشاگری الخزعلی درباره حمله دیشب به سفارت آمریکا خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده افشاگری الخزعلی درباره حمله دیشب به سفارت آمریکا خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید