پاکسازی کامل جزیره نینوی در شمال غرب عراق

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر به نقل از بغداد الیوم، تیپ انصار مرجعیت وابسته به حشدشعبی عراق از پاکسازی کامل جزیره نینوا از لوث داعش خبر داد.

پاکسازی کامل جزیره نینوی در شمال غرب عراق

در بیانیه این تیپ آمده است: حمید الیاسری فرمانده تیپ انصار مرجعیت، مژده سرانجام عملیات قهرمانان عراق برای سرکوب داعش در جزیره نینوی و بسط سیطره کامل در این منطقه جنوب غرب موصل خبر داد.

الیاسری گفت: در عملیات ابطال العراق(قهرمانان عراق) گروه های بزرگی از نیروهای مشترک امنیتی اعم از تیپ 44 و فرماندهی عملیات غرب نینوی و فرماندهی عملیات صلاح الدین و نیروهای اطلاعات سازمان حشد شعبی و دو واحد از نیروهای ارتش و نیروی هوایی ارتش و نیروهای زرهی و مهندسی نظامی حشد شعبی مشارکت داشتند. این عملیات پیشدستانه به منظور مطمئن شدن از عاری بودن کامل جزیره نینوی از بقایای داعش و تسلط کامل بر نوار مرزی میان عراق و سوریه بوده است؛ جایی که واحدهای نیروهای امنیتی مساحت وسیع قریب به 200 کیلومتری را در جنوب غرب نینوی با عبور از روستاهای متعدد پاکسازی کردند و این نیروها در تماس مستیم با نیروهای عملیات جزیره صلاح الدین بودند.

در این بیانیه تاکید شده است: رزمندگان تیپ انصار مرجعیت از سرکوب تروریسم در هر زمان و مکانی دست برنخواهند شد و این عملیات پیشدستانه برای گسترش امنیت در کل عراق ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 964

به "پاکسازی کامل جزیره نینوی در شمال غرب عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکسازی کامل جزیره نینوی در شمال غرب عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید