پوتین: کشور ها باید به منافع ایران احترام بگذارند

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، رئیس جمهور روسیه گفت: یک قدرت بزرگ مانند ایران با قرن ها قدمت، مطمئنا منافع خاص خود را دارد که باید به آن احترام گذاشت.

پوتین: کشور ها باید به منافع ایران احترام بگذارند

به گزارش گروه سیاسی مجله تخصصی کامپیوتر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه ای با شبکه سعودی العربیه، اسکای نیوز عربی و شبکه خبری راشاتودی، گفت، توسعه ناتو به سوی مرز های روسیه، مسکو را شاد نمی کند.

براساس گزارش خبرگزاری روسی تاس، پوتین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا روسیه نگران توسعه ناتو به سمت شرق است، گفت: این یک بلوک نظامی است و زمانی که تسهیلات زیرساختی به سمت مرز های ما توسعه می یابد، این موضوع ما را شاد نمی کند.

طبق گفته وی، روسیه این مسئله را یک تهدید می داند، حتی اگر ناتو، مسکو را متقاعد کند که این یک تهدید نیست.

پوتین همچنین گفت: ما همیشه اینگونه احساس می کردیم و بار ها و بار ها به آن ها در مورد این موضوع گفته ایم، اما آن ها همچنان این پاسخ را می دهند: هیچ ترسی وجود ندارد، این موضوع برعلیه شما نیست، چیزی برای ترس وجود ندارد، زیرا ناتو در حال تغییر است. این (ناتو) دیگر یک سازمان نظامی نیست.

پوتین با اشاره به اینکه تمام کشور ها باید منافع تهران را در نظر بگیرند، گفت: یک قدرت بزرگ مانند ایران با قرن ها قدمت، مطمئنا منافع خاص خود را دارد که باید به آن احترام گذاشت.

پوتین گفت: درک جزئیات و مسائل نیاز به مذاکره دارد. بدون مذاکره حل و فصل هر مسئله ای غیرممکن است. تصور می کنم که می توانم نگرانی های امارات متحده عربی و عربستان سعودی را در میان بگذارم، اما تنها دو کشور درگیر می توانند مسائل دوجانبه (خود) را حل کنند.

پوتین با اشاره به اینکه مسکو روابط خوبی را با ایران و کشور های عربی حفظ کرده است، گفت: در مورد روسیه، ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا شرایطی را برای یک روند مثبت ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 401

به "پوتین: کشور ها باید به منافع ایران احترام بگذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: کشور ها باید به منافع ایران احترام بگذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید