پیش بینی انجام 6.2 میلیون سفر دریایی در نوروز 93

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از ورود 5 شناور جدید به ناوگان حمل و نقل مسافر دریایی اطلاع داد و گفت: پیش بینی می کنیم نوروز سال جاری میزان مسافرت های دریایی با رشد 10 درصدی به 6.2 میلیون نفر افزایش یابد.

پیش بینی انجام 6.2 میلیون سفر دریایی در نوروز 93

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور گردشگری کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

سیدعلی استیری در گفت وگو با خبرنگار مالی مجله تخصصی کامپیوتر، اضافه نمود: سال گذشته میزان مسافرت های نوروزی در کل کشور در مقایسه با سال 91 حدود 10 درصد رشد داشت و 5.5 میلیون نفر مسافر به وسیله دریا جابجا شدند.

وی توضیح داد: پیش بینی می کنیم در نوروز سال 93 نیز میزان مسافرت های دریایی حداقل 10 درصد افزایش یابد و به حدود 6.1 تا 6.2 میلیون نفر مسافر برسد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر در عین حال اعلام نمود: با توجه به امکانات و برنامه ریزی های انجام شده در سازمان بنادر میزان سفرهای دریایی در نوروز 93 را حدود 6.5 میلیون نفر پیش بینی نموده ایم.

استیری تاکید نمود: در این راستا تعداد شناورها را افزایش داده ایم، ضمن آن که کمیته دائمی در بنادر کشور برای ارتقای ایمنی سفرهای دریایی تشکیل و به امور بنادری که از سال گذشته بوده در ارتباط با تجهیز و تامین امکانات اولیه برای یک مسافرت ایمن برای مردم رسیدگی شده است.

وی یادآور شد: برای مسافرت های نوروزی سال جاری یک پیش بینی اولیه و یک پیش بینی ثانویه متناسب با تعداد شناورها و مسیرهای مجاز تردد داشته ایم.

مدیر امور دریایی سازمان بنادر با تاکید بر انجام سفرهای ایمن دریایی گفت: یکی از بحث ها استفاده مسافران از شناورهای ایمن و سال جاری تاکید سازمان تردد در مسیرهای مجاز است. سال جاری مسافران فقط از مبادی مجاز تردد می نمایند، در این رابطه هماهنگ های لازم با مسئولان کشوری و استانی در حال اجرا است تا مردم از مبادی مجاز مورد نظر سازمان بنادر و دریانوردی تردد نمایند.

استیری همچنین با بیان این که به تازگی 5 شناور جدید به ناوگان حمل ونقل مسافر دریایی اضافه شده است، اظهار کرد: تعداد جایگاه های این شناورهای متفاوت بوده و هر کدام از آنها بین 70 تا 140 جایگاه دارد.

به گفته وی، در نوروز سال جاری حدود 4500 جایگاه استاندارد برای تردد مسافران دریایی در استان هرمزگان در نظر گرفته شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 621

به "پیش بینی انجام 6.2 میلیون سفر دریایی در نوروز 93" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی انجام 6.2 میلیون سفر دریایی در نوروز 93"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید