پیش بینی CMHC از شرایط بازار مسکن کانادا در دو سال آینده

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، سخت می توان تخمین زد که چقدر طول می کشد تا بازار مسکن کانادا بتواند از بحران کووید-19 خودش را بازیابی کند اما یک گزارش جدید می گوید یک چیز قطعی است و آن این است که چالش ها در سراسر کشور متفاوت حس خواهند شد.

پیش بینی CMHC از شرایط بازار مسکن کانادا در دو سال آینده

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور تابستان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در جدیدترین چشم انداز بازار مسکن که از سوی معتبرترین نهاد دولتی ناظر بر بازار مسکن منتشر شده ،شرایط متفاوتی برای بازار در شهرهای عظیم کانادا پیش بینی شده است .

بر اساس این گزارش ، شرکت وام مسکن و مسکن کانادا (CMHC) که فقط بر مناطق شهری تمرکز دارد، معتقد است زمان بندی و سرعت بهبود در بازارهای عظیم بسیار نامطمئن است و متفاوت خواهد بود.

گزارش می گوید در شهرهایی که صنعت خودش را بهتر با کار کردن از خانه وفق می دهد، بهبود ممکن است آسان تر باشد. گزارش همچنین به این نکته اشاره می نماید که قرار داشتن در معرض بخش انرژی باعث می ّگردد بازارهای املاک کلگری و ادمونتون اثرات طولانی مدت تری حس نمایند.

عالد اب لوروث معاون اقتصاددان ارشد سازمان مسکن در بیانیه ای گفت: کووید-19 اثرات بی سابقه ای بر مراکز شهری کانادا داشته است. عدم اطمینان کوتاه مدت منتهی به کاهش های چشمگیر در فعالیت فروش و ساخت و ساز جدید خواهد شد. همینطور که بر ویروس غلبه می کنیم، شهرها بازمی گردند اما عدم اطمینان قابل توجهی در ارتباط با راستا و زمان بندی بهبود وجود دارد.

سازمان مسکن فدرال گفت ترکیب فاکتورهای مرتبط با پاندمی از جمله نرخ بیکاری بالاتر و درآمد پایین تر باعث می گردد پروژه های نوساز مسکن کند بشوند و فروش و قیمت ها پایین تر از درجات پیش از کووید باشند. این سازمان می گوید بازار احتمالا پیش از انتها سال 2022 شاهد بازگشت به دوران پیش از پاندمی نخواهد بود.

انتظار می رود قیمت متوسط در تورنتو، مونترال و اتاوا زودتر از ونکوور، کلگری و ادمونتون به حالت قبلی برگردد و از اواخر 2020 و اوایل 2021 این اتفاق شروع بگردد.

بازگشت آمار ساخت واحدهای جدید در ونکوور و تورنتو به دوران پیش از کرونا در اواسط سال آینده رخ خواهد داد اما در ادمونتون و کلگری این موضوع می تواند تا سال 2022 به تعویق بیفتد

از سوی دیگر کاهش شمار مهاجرین تقریبا در تمامی بازارهای اصلی مسکن کانادا منجر به افزایش شمار منازل استیجاری خالی شده و اجاره بها در این شهرها به ویژه ونکوور و تورنتو را کاهش خواهد داد .

از دست رفتن مشاغل و کاهش ساعات کاری باعث شده خریداران محتاط بشوند و افرادی که آماده بودند خانه بخرند ممکن است الان نخواهند دوباره خانه بگردند چون تدابیر فاصله گذاری اجتماعی برقرار هستند.

انجمن املاک کانادا در ماه مه گزارش داد که فروش مسکن در آوریل بدترین ماه 36 سال اخیر خود را تجربه کرد.

در ادامه نگاهی داریم به پیش بینی این نهاد از متوسط قیمت مسکن در شهرهای عظیم کانادا در دو سال آینده :

منبع: ایرونی ها
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1095

به "پیش بینی CMHC از شرایط بازار مسکن کانادا در دو سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی CMHC از شرایط بازار مسکن کانادا در دو سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید