13 آذر فرصتی برای تکریم شهروندان معلول

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، 13 آذر روز جهانی معلولان، فرصتی است برای تکریم و ارج نهادن به آنانی که با وجود بسیاری از مصائب و سختی ها با خودباورز، اراده ای پایدار و توانایی های منحصر به فرد خود، دوشادوش همه آحاد جامعه در جهت توسعه و آبادانی این شهر گام برداشته و با حضور پررنگ خود در عرصه های مختلف اجتماع، موفقیت ها و درخشش های بسیاری را کسب نموده اند.

13 آذر فرصتی برای تکریم شهروندان معلول

در این میان ایجاد امکانات برابر و عادلانه برای این قشر از جامعه به موازات سایر افراد، مانع از کمرنگ شدن حضور آنان در شهر و نیز تسهیل بهره وری از خدمات مختلف شهری خواهد شد. این در حالی است که این موضوع همیشه دغدغه شهرداری به ویژه در مدیریت شهری جدید بوده و مصداق شاخص آن را می توان در اجرا و پیگیری اقدامات مختلفی که در حوزه مناسب سازی معابر، ساختمان های شهرداری، سرای محلات، اماکن عمومی و بوستان ها با تشکیل و نظارت کارگروه های ویژه انجام شده است، رؤیت کرد.

هرچند برای رسیدن به شهری مطلوب و تحقق فرصت های برابر برای همگان هنوز گام های زیادی مانده است اما تمام کوشش ما بر این بوده تا با اولویت و پیگیری جدی موضوع مناسب سازی در محلات جنوب شهر بتوانیم امکانات شهری را به گونه ای تعریف و یا تغییر دهیم که هر طیفی از شهروندان به سهولت از آن ها استفاده نموده و هیچ کس با هیچ ویژگی خاصی خارج از دایره شهر قرار نگیرد.

در انتها ضمن گرامیداشت و تبریک این روز جهانی به تمامی معلولان و خانواده های صبورشان و نیز خادمان این عرصه، حضور پر برکت ایشان را در عرصه های مهم اجتماعی ارج نهاده و امیدوارم با کوشش و همراهی همه آحاد جامعه و دستگاه های اجرایی بتوانیم شاهد تحولی پویا و نوین در زیرساخت های شهری، آبادانی شهر و تحقق هران شهری برای همه باشیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1271

به "13 آذر فرصتی برای تکریم شهروندان معلول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 آذر فرصتی برای تکریم شهروندان معلول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید