3 سال محرومیت در ثبت نام خودرو با درج اطلاعات غلط ، دریافت مالیات از دلالی خودرو روی میز دولت

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، سرپرست امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: متقاضیانی که در مرحله ثبت نام برای فروش فوق العاده با اطلاعات غلط، ثبت کنند تا سه سال اجازه شرکت در هیچ طرح خودرویی را نخواهند داشت.

3 سال محرومیت در ثبت نام خودرو با درج اطلاعات غلط ، دریافت مالیات از دلالی خودرو روی میز دولت

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری صداوسیما، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه نشست امروز ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران گفت: طرح های فروش فوق العاده برای عدالت در توزیع خودرو است و یکی از مصداق های عدالت این است که افرادی که تا کنون خودرو دریافت نکرده اند، ثبت نام کنند؛ از این رو برای کسانی که اطلاعات غلط درج کنند، محدودیت در مراحل بعدی در نظر گرفتیم.

دریافت اقتصادیات بر معاملات مکرر خودرو روی میز دولت

وی افزود: در جلسه دو هفته گذشته ستاد اقتصادی دولت، طرحی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر جلوگیری از سوداگری در بازار خودرو مطرح و پیشنهاد شد، اگر کسی وارد بازار خودرو می شود و در مراتب مختلف خرید و فروش خودرو را انجام می دهد، مشمول اقتصادیاتی تحت عنوان اقتصادیات عایدی بر سرمایه شود.

صادقی نیارکی گفت: این موضوع در دستور کار دولت است؛ البته قرار است دیدگاه های کارشناسی همه دستگاه ها گرفته شود که پس از آن، این موضوع در قالب مصوبات سران قوا و یا به شکل قانون اعلام خواهد شد.

وی افزود: اینکه کسانی در قرعه کشی برنده شوند، اما توان تامین وجه را نداشته باشند محدودیتی برای شرکت در قرعه کشی های بعدی نخواهند داشت، البته خودروسازان محدودیت هایی در این باره اعمال کردند که به آن ها تذکر داده شد و امروز این محدودیت در اطلاعیه فروش دو خودرو ساز اصلاح شده است.

صادق نیارکی افزود: کسی که حائز شرایط نمی شود، می تواند در طرح های دیگر که طرح پیش فروش و مشارکت در طرح یک سال و دو سال و فروش های فوق العاده که تا سرانجام سال خواهد بود، شرکت کند؛ البته فروش فوق العاده در مناسبت های مختلف اطلاع رسانی و حداقل تا سرانجام سال سه بار اجرا خواهد شد؛ ضمن اینکه برنامه بعدی ما پیش فروش یک ساله با 75 هزار دستگاه خودرو است که هفته بعد اطلاع رسانی خواهد شد.

شرط پلاک جاری در کدام طرح های فروش وجود دارد؟

سرپرست امور صنایع وزارت صمت گفت: شرط چک در مصوبه روز جمعه گذشته کمیته خودرو ستاد تنظیم بازار حذف شد و به جای آن خریدار یک میلیون تومان از وجه را نزد خود نگه می دارد، بعد از دوران رهن، خریدار یک میلیون باقی مانده را واریز می کند، سند نیز به وی تحویل می شود.

صادقی نیارکی افزود: شرط پلاک جاری در دو طرح فروش فوق العاده و پیش فروش تا یک سال وجود دارد، اما برای مشارکت در تولید یک سال و دو ساله این محدودیت وجود ندارد و متقاضیان می توانند ثبت نام کنند.

موتورهای گازسوز هنوز امکان دریافت استاندارد یورو ندارند

وی درباره پلاک نشدن برخی خودرو ها از سوی نیروی انتظامی گفت: در موضوع استاندارد آلایندگی یورو 4، خودروسازان در حال پیگیری هستند، ما هم داریم با سازمان حفاظت محیط زیست مذاکره می کنیم البته تعداد زیادی از موتور ها در بحث یورو 4 تایید شده و می توانند استاندارد یورو 5 را بگذرانند؛ موتور های گازسوز هنوز امکان دریافت این استاندارد را ندارند.

صادقی نیارکی گفت: بیشتر موتور ها توانستند تاییدیه سازمان محیط زیست را برای یورو 5 دریافت کنند تنها تعدادی باقی مانده که با کمیسیون زیربنایی دولت و سازمان حفاظت محیط زیست در حال مذاکره هستیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 937

به "3 سال محرومیت در ثبت نام خودرو با درج اطلاعات غلط ، دریافت مالیات از دلالی خودرو روی میز دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 سال محرومیت در ثبت نام خودرو با درج اطلاعات غلط ، دریافت مالیات از دلالی خودرو روی میز دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید