62 درصد تهرانی ها پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده اند، کرونا به تعادل نسبی رسیده است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه 62 درصد مردم استان تهران، پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده اند، گفت: موارد جدید ابتلا و ترخیص شدگان این پیغام را می دهد که بیماری کرونا به تعادل نسبی رسیده است.

62 درصد تهرانی ها پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده اند، کرونا به تعادل نسبی رسیده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: تعداد بیماران جدیدی که در بخش های عادی بیمارستان های تهران با تشخیص بیماری کووید 19 بستری شده اند به بیش از 157 نفر رسید.

وی همچنین از انتقال 57 بیمار به بخش های ویژه بیمارستان های پایتخت اطلاع داد و اظهار کرد: خوشبختانه 178 بیماری مبتلا به کرونا نیز از بیمارستان های تهران مرخص شدند.

کاهش 8 درصدی مراجعان در روز آدینه

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه در روزهای تعطیل میزان مراجعات به مراکز بهداشتی کاهش چشمگیری پیدا می نماید، خاطر نشان کرد: دیروز در مراکز درمانی نیز با کاهش هشت درصدی مراجعان روبه رو بوده ایم.

وی ادامه داد: موارد جدید و ترخیص شدگان ویروس کووید 19 این پیغام را به ما می دهد که این بیماری به تعادل نسبی رسیده و حفظ این تعادل در گروی افزایش ملاحظات بهداشتی مردم تهران است.

زالی ضرورت سطح و بینش بهداشتی از سوی مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: افزایش ترددها و استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی نباید رفتارهای بهداشتی و هشدارها را تحت تأثیر قرار دهد.

به گفته فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، کماکان شهر تهران به عنوان نقطه کانونی آلودگی مورد توجه است و هرگونه کاهش در رفتارهای بهداشتی می تواند عواقب جدی در پی داشته باشد.

وی تأکید کرد: برای حفظ شرایط تعادل در مبتلایان به کرونا و تسهیل شرایط کاری کادر بهداشتی و درمانی، احتیاجمند توجه بیش از پیش و جدی دریافت توصیه های بهداشتی هستیم.

زالی اضافه کرد: بیمارستان های سطح شهر تهران خصوصا مراکز دولتی و دانشگاهی از این پس با رعایت پروتکل های بهداشتی میزبان سایر بیماران غیر کرونایی ضمن اجرای طرح غربالگری قبل از اعمال جراحی و روش های انتخابی خواهند بود.

وی درباره آمار 62 درصدی توجه مردم استان به پروتکل های بهداشتی، شرح داد: هفته پیش آمار رعایت پروتکل های بهداشتی مشاغل و مباحث مربوط به بازگشایی هوشمند نسبت به آمار متوسطه استانی کمی پایین تر بود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران بیان داشت:خوشبختانه از یکشنبه هفته پیش تا امروز با همکاری اصناف، مشاغل و با برنامه های بهداشت محیطی فشرده هر سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران این آمار رو به افزایش است و قطعا تا هفته آینده هم به حد قابل قبولی خواهد رسید.

وی اضافه کرد: البته در تهران دو مشکل در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها گستردگی قابل توجه در استان تهران است.

زالی ادامه داد: برای مثال تنها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 45 هزار کارگاه وجود دارد؛بنابراین تعداد قابل توجه بخش کارگاهی و کارخانه ای استان تهران قابل مقایسه با هیچ استانی نیست.

وی یادآور شد: در تهران علاوه بر کارخانه ها و کارگاه های عظیم، کارگاه های کوچک و خرد بخش زیادی از صنعت استان را تشکیل می دهند و معمولا فضای فیزیکی نسبتا کوچکی دارند و امکان اجرای پروتکل ها با شرایط سختگیرانه در آن ها کمی مشکل است و احتیاج به ارتقای بهداشت حرفه ای و افزایش دانش کارفرمایی وجود دارد.

زالی تاکید نمود: در حال بازنگری پروتکل هایی هستیم که در تناسب با شرایط فیزیکی کارگاه های ما باشند.

وی ضمن قدردانی از افرادی که این پروتکل ها را رعایت نموده اند، گفت: اگر یک فرد شاغل در حوزه صنعتی و کارگری به ملاحظات بهداشتی توجه نکند خود وی دچار آسیب شده و یا کارفرما دچار مشکل می گردد، اما اگر در حال حاضر فرد شاغل به پروتکل های بهداشتی عمل نکند می تواند سفیر ویروس کرونا در بین اعضای خانواده و همچنین همکارانش باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران یادآور شد: بنابراین خطر ناشی از عدم رعایت بهداشت فردی و حرفه ای مربوط به کرونا در مشاغل با سایر خطرات شغلی در گذشته کاملا متفاوت است و به بازنگری در رفتار شغلی و حرفه ای احتیاج دارد.

زالی ضمن تشکر از بعضی کارخانه ها و کارگاه های صنعتی، گفت: بعضی از این صنایع با راه اندازی سیستم های ایمنی و HSE برنامه های بسیار خوبی را تدوین طراحی نموده اند که بعضی از آنها به دست ما رسیده و در حال همگون سازی این شیوه نامه ها هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 918

به "62 درصد تهرانی ها پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده اند، کرونا به تعادل نسبی رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "62 درصد تهرانی ها پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده اند، کرونا به تعادل نسبی رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید