اصلاحیه آسیب پذیری های ویندوز منتشر شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، اصلاحیه های جدید امنیتی برای 108 آسیب پذیری ویندوز و دیگر محصولات مایکروسافت منتشر شد.

اصلاحیه آسیب پذیری های ویندوز منتشر شد

مایکروسافت اصلاحیه های آسیب پذیری های 108 گانه اعلام شده را در Windows و محصولات مختلف این شرکت منتشر کرد که این آسیب پذیری ها را ترمیم می نماید.

درجه اهمیت 19 مورد از جدیدترین آسیب پذیری های اعلام شده مایکروسافت حیاتی (Critical) و 89 مورد مهم (Important) است. بیش از نیمی از آسیب پذیری های ترمیم شده توسط مجموعه اصلاحیه های ماه آوریل مایکروسافت از نوع Remote Code Execution گزارش شده اند.

در این بین، پنج آسیب پذیری روز-صفر (Zero-day) هم وجود دارد که جزییات آنها قبلاً افشا شده بود، پیش تر شرکت کسپرسکی گزارش نموده بود که مهاجمان در حال سوءاستفاده از این آسیب پذیری، احتمالاً به منظور فرار از سد سندباکس یا ارتقای سطح دسترسی خود هستند.

با این حال، کسپرسکی اعلام نموده که قادر به کشف کل زنجیره حمله نبوده است؛ بنابراین از آسیب پذیری های به کار رفته دیگر در جریان این حملات اطلاعی در دست نیست.

مایکروسافت همچنین چهار آسیب پذیری حیاتی را نیز که همگی از نوع Remote Code Execution هستند در سرویس دهنده Exchange ترمیم نموده که سوءاستفاده از دو مورد از این آسیب پذیری های حیاتی، بدون احتیاج به اصالت سنجی ممکن است.

در اسفند 1399 نیز شرکت مایکروسافت با انتشار به روزرسانی اضطراری و خارج از برنامه، چهار آسیب پذیری بحرانی روز-صفر را در نسخ مختلف Exchange ترمیم نموده بود.

دو آسیب پذیری حائز اهمیت دیگر در آخرین ترمیم شرکت مایکروسافت، ضعف هایی در Media Video Decoder هستند و بدون احتیاج به سطح دسترسی بالا، امکان اجرای کد به صورت از راه دور را، فراهم می نمایند.

ضعف دیگر شناسایی شده به Windows Network File System مربوط است که بدون احتیاج به دخالت کاربر، به مهاجم اجازه می دهد کد به صورت از راه دور را اجرا کند.

فهرست کامل این آسیب پذیری ها در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راهبردی افتا قرار گرفته است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1552

به "اصلاحیه آسیب پذیری های ویندوز منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحیه آسیب پذیری های ویندوز منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید