فرهنگ و هنر

درخشش دو فیلم در مجامع بین المللی، فیلم کوتاه با فیلم های آماتوری فرق دارد

راهیابی فیلم سازی اردبیلی به جشنواره بین المللی بهانه ای شد تا با او پیرامون فیلم سازی و موضوع حضور در مجامع بین المللی مصاحبه کنیم.

5 مرداد 1400

راه یابی 2 انیمیشن به بخش مسابقه جشنواره نوام بوسنی

خبرگزاری خبرنگاران-انیمیشن های بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر و قدم یازدهم به بخش مسابقه جشنواره انیمیشن نوام کشور بوسنی و هرزگوین راه پیدا کردند.

29 تیر 1400

آهنگ کند واکسیناسیون در اروپا و خطر شیوع مجدد کرونا

خبرگزاری خبرنگاران- تنها 30 درصد از مردم اروپا یک دوز واکسن را و 17 درصد دو دوز را دریافت نموده اند که این اندازه برای جلوگیری از شیوع مجدد کرونا کافی نیست.

23 تیر 1400

روابطی عاری از تنش با دیگران و به صلح درونی دست یافتن

به گزارش خبرنگاران، کتاب راز و رمز تفکر مثبت با ابزارها و راه های فراوان و تمرینات مربوط به بازنویسی برنامه های ذهنی کلیدهای بی شماری در اختیارتان قرار می دهد تا به شکلی پایدار زندگی خود را تغییر دهید و آسان تر به اهدافتان برسید: جرات موفقیت داشتن، در...

17 تیر 1400

میراث ایران در 100 سال چگونه حفاظت شد؟

تغییرات و تحولات حفاظت از میراث فرهنگی ایران در یک صد سال گذشته بررسی شد.

16 تیر 1400

جوایز هفتمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی زوریخ اهدا شد، پری و ملاقات بهترین فیلم های فستیوال

خبرگزاری خبرنگاران-جوایز هفتمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی زوریخ در دو بخش فیلم های بلند و کوتاه به برگزیدگان اهدا شد.

15 تیر 1400

سامسونگ سنسور 50 مگاپیکسلی Isocell JN1 را معرفی کرد

سامسونگ در کنار شرکت های سونی و Omnivision یکی از سه شرکت مهم در حوزه ساخت سنسورهای دوربین محسوب می گردد و به تازگی به لطف ساخت سنسورهای 50 و 108 مگاپیکسلی قدرتمند توجه گسترده ای را جلب نموده است. ساعاتی قبل سامسونگ از جدیدترین سنسور دوربین خود به نام Isocell JN1 رونمایی...

7 تیر 1400

پشت پرده احتیاج شبانه بانک ها

استقراض بانک مرکزی در هفته آخر اردیبهشت نسبت به ماه قبل رشد 61 درصدی داشته است.

2 تیر 1400

درخواست مراکش برای تحقیق درباره ابهامات استقبال اسپانیا از رهبر پولیساریو

وزارت خارجه مراکش خواست، در ارتباط با ابهامات استقبال اسپانیا از رهبر پولیساریو که موجب بروز بحران دیپلماتیک میان دو کشور شده، تحقیقات انجام گردد.

28 خرداد 1400

در پنتاپولیس الجزایر شاهد خاص ترین تمدن دنیا باشید

الجزایر عظیم ترین کشور قاره آفریقا و دهمین کشور عظیم در دنیا است که کشورهای تونس و مراکش تماما در مرزهای شمالی این کشور جای گرفتند. کشوری که میزبان مناظر وسیع و گوناگون بسیاری است. از کوهستان های پهناور و کویرهای گرم گرفته تا خرابه های رومیان باستان که...

24 خرداد 1400

قلعه نیجو، یادمان امپراطوران ژاپن، عکس

قلعه نیجو (Nijo) که در سال 1603 میلادی ساخته شده است، محل اقامت توکوگاوا ایه یاسو (Tokugawa Ieyasu) از اولین فرمانده دوران ادو (Edo) از سال 1603 تا 1867 بود. نوه او ایمتسو (Iemitsu) ساخت قلعه را 23 سال بعد با اضافه کردن 5 طبقه تکمیل کرد. بعد از سقوط توکوگاوا ایه یاسو در سال 1867، قلعه...

20 خرداد 1400

پشت پرده اعطای یک جایزه نوبل

آموزشگاه سوئدی نوبل با اسنادی که پس از 50 سال منتشر نموده از داستان پرفراز و نشیب اعطای جایزه نوبل ادبیات به الکساندر سولژنیتسین پرده برداشته است.

11 خرداد 1400

گزارش عضو شورای نگهبان از آنالیز 20 ساعته طرح جوانی جمعیت

تهران (پانا) - عضو حقوقدان شورای نگهبان در ادامه سلسله گزارش های خود به مردم، گزارشی از جلسه روز چهار شنبه شورای نگهبان ارائه کرد.

8 خرداد 1400

پارسا پیروزفر و طنازطباطبایی یاغی شدند

تهران (پانا) - سریال یاغی به کارگردانی محمد کارت به تهیه کنندگی سید مازیار هاشمی دو نفر از بازیگرانش را معرفی کرد.

1 خرداد 1400

درگذشت هنرمندی دیگر بر اثر کرونا

احمد حلی، از خوانندگان موسیقی ایرانی بامداد روز یکشنبه (پنجم اردیبهشت ماه) بر اثر ابتلاء به کرونا درگذشت.

31 اردیبهشت 1400

شهر قدیم کالیچی ؛ از جاذبه های بی نظیر آنتالیا

شهر قدیم (کالیچی یا کلیچی)، یکی از جاذبه های بی نظیر آنتالیا است. آنتالیا یک منطقه گردشگری استثنائی در ترکیه است. اطراف کوه های توروس پوشیده از جنگل درخت های کاج است که به سمت دریای درخشان امتداد پیدا می نمایند و ساحلی که از زیباترین ساحل های دنیا است....

26 اردیبهشت 1400

مسافران کرونایی شناسایی نمی شوند

با وجود الزام به استعلام مسافران مبتلا به کرونا در سفر با وسایل نقلیه عمومی، اما آژانس های مسافرتی هنوز به سامانه ای که این بیماران را شناسایی کند، دسترسی ندارند و بدون استعلام، خدمات سفر می فروشند.

21 اردیبهشت 1400

مونسان: تجارب دیروز و امروز را چراغی فراروی آینده میراث بشری کنیم

علی اصغر مونسان در پیامی به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی گفت: 18 آوریل (29 فروردین) که به عنوان روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی نامیده شده فرصت مغتنمی است تا به موضوع میراث فرهنگی به طور عام و برنامه ها و سیاست های مرتبط با این مناسبت به صورت...

20 اردیبهشت 1400

خسیس ترین زن جهان که در گینس ثبت شد

خبرنگاران : ماجرای جالب زنی پولدار که با عنوان بخیل ترین زن جهان در کتاب گینس ثبت شد.

20 اردیبهشت 1400

ارسال 30 قطعه شعر به جشنواره شعر امید دانشگاه آزاد بندرعباس

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد بندرعباس گفت: در مرحله استانی 30 قطعه شعر به دبیرخانه جشنواره شعر امید ارسال و با داوری اساتید صاحب نظر حدود 10 شعر برگزیده و به مرحله کشوری ارائه شد.

16 اردیبهشت 1400
تعداد: (228)