آموزش بافت سبد تریکو به صورت مرحله به مرحله

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، در این مطلب آموزش بافت سبد تریکو را در 9 مرحله آورده ایم. درست کردن حلقه جادویی، بافت کف سبد، بافت دیواره ها یا بدنه و در نهایت کور کردن زنجیره بافت، از مراحل بافت سبد تریکو ساده است.

آموزش بافت سبد تریکو به صورت مرحله به مرحله

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاره ،در این مطلب آموزش بافت سبد تریکو را به صورت مرحله ای و با زبانی ساده آورده ایم. بافت سبد تریکو بسیار راحت است و می توانید با آن اوقات فراغت خود را پر نموده و منبع درآمد خوبی برایتان باشد. همچنین سبد های تریکو کاربرد های زیادی داشته و میتوانید از آن ها به عنوان سبد لوازم آرایش، جاشکلاتی، جای مداد، جای قاشق و چنگال، سبد نان، جاجورابی و حتی با بافت سبد های بزرگتر یک سبد زیبا برای لباس های شستنی داشته باشید. با مراحل آموزش بافت سبد تریکو و وسایل مورد احتیاج آن آشنا شوید.

وسایل لازم برای بافت سبد تریکو

کاموای تریکو (در رنگ دلخواهتان)

میل قلاب بافی (برای بافت سبد بهتر است از میل شماره 9 بهره ببرید)

مرحله 1: درست کردن حلقه جادویی

برای شروع کار ضروری است دارید تا با استفاده از حلقه جادویی (Magic Ring) بافتن سبد را شروع کنید. ایجاد حلقه جادویی بسیار ساده است. نخ را حلقه نموده و دو سر آ را از روی هم رد کنید. سپس محل اتصال دو نخ را با دست بگیرید. نخ بافت (سری که به کلاف وصل است) را با قلاب از حلقه خارج کنید و یک زنجیره ببافید و درون آن را مطابق نقشه بافتتان با پایه پر کنید.

مرحله 2: شروع بافت پایه

برای شروع 6 دانه بافت ساده انجام دهید و در نهایت زنجیر اول را به آخر وصل کنید. توجه داشته باشید در هر دانه از 6 دانه بافت، باید 2 پایه بزنید به این معنا که هر دانه را دو بار می بافید و درمجموع تعداد دانه های بافت به 12 دانه خواهد رسید. هر چقدر بخواهید دایره سبد بزرگتر باشد، دانه های بیشتری می بافید.

مرحله 3: بافت الگووار (بافت دانه اول یکبار و دانه بعدی دوبار)

در ادامه آموزش بافت سبد تریکو، 12 دانه بافت را یکی در میان دو پایه می زنیم یعنی یک دانه را یک بار و دانه بعدی را دو بار می بافیم.

مرحله 4: ادامه بافت الگووار با فرمول 1-1-2-1-1-2-1-1-2-1-1-2-1-1-2-1-1-2

در این مرحله 18 دانه بافت به دست آمده را دوتا در میان دو دانه می زنید و از فرمول استفاده می کنید.

مرحله 5: ادامه بافت الگووار با فرمول 2-1-1-1-2-1-1-1-2-1-1-1-2-1-1-1-2-1-1-1-2-1-1-1-1

در ادامه آموزش یافت سبد تریکو باید دانه اول:2 پایه، دانه دوم: 1 پایه، دانه سوم:1 پایه و دانه چهارم: 1 پایه و تکرار این دانه ها را به صورت فرمول دارید. در این مرحله 24 دانه بافت دارید.

مرحله 6: ادامه بافت سبد تریکو با الگوی 1-1-1-2-1-1-1-1-2-1-1-1-1-2-1-1-1-1-2-1-1-1-1-2-1-1-1-1-2-1

بافت سبدتان را با 30 دانه بافت و الگوی ادامه دهید. تا این مرحله بافت کف سبدتان کامل شده است و حالا باید بافت دیواره سبد را شروع کنید.

مرحله 7: بافت دیوار سبد

در ادامه آموزش بافت سبد تریکو نوبت بافتن دیواره سبد است. در این مرحله به جای پایه زدن از زیر زنجیره ها، باید از درون هر زنجیره پایه بزنید. به این صورت که اولین پایه از ردیف پایین و زیر شکل 7 مانند زده می گردد و دومی را از بالا و بین دو 7 می زنید. به یاد داشته باشید برای زدن پایه بعدی مجدداً از ردیف پایین، اما با رد کردن یک سوراخ پایه می زنید و پایه بعدی رو از بالای همون سوراخ و بین دو 7 می زنید و دوباره یک سوراخ فاصله می اندازید و به این الگو ادامه می دهید تا به انتها ردیف اول برسید.

مرحله 8: ادامه بافت بدنه سبد

برای ادامه بافت دیوار سبد تریکو، از آنجا که در ردیف دوم درز ها کاملاً معین هستند، پایه اول را از درز ردیف بالایی و پایه دوم را از درز ردیف پایینی می زنید بدون رد کردن درزها، یعنی همه درز ها را پایه می زنیم و در واقع تنه سبد تریکوتان متشکل از بافت هایی به شکل 7 های کوتاه و بلند است. ردیف 3 و 4 و 5 را هم به همین ترتیب می بافید و اگر دوست دارید بدنه سبد شما بلندتر گردد، میتوانید یک یا دو ردیف دیگر هم ببافید.

مرحله نهم: کور کردن بافت

آخرین مرحله آموزش بافت سبد تریکو، کور کردن بافت است و به این منظور از زنجیر کردن استفاده نموده و انتهای آن را اصطلاحا کور می کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1129

به "آموزش بافت سبد تریکو به صورت مرحله به مرحله" امتیاز دهید

5 کاربر به "آموزش بافت سبد تریکو به صورت مرحله به مرحله" امتیاز داده اند | 4.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش بافت سبد تریکو به صورت مرحله به مرحله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید