ابر آتشفشان ایتالیا در حال فعال شدن است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر به نقل از نشنال جئوگرافیک، جیووانی چیودینی رهبر گروه تحقیقاتی موسسه ملی جئو فیزیک در ایتالیا می گوید: براساس اندازه های فیزیکی و مدل سازی کامپیوتری، ما پیش بینی می کنیم مواد مذاب در حال رسیدن به دمای خاصی در ابر آتشفشان Campi Flegre واقع در ناپل هستند.

ابر آتشفشان ایتالیا در حال فعال شدن است

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

پیش بینی می گردد در آینده نزدیک گازهای همراه مواد مذاب به طور ناگهانی از آتش فشان خارج شوند. این امر به آتش فشانی بزرگ تبدیل خواهد شد. با این وجود دانشمندان زمان دقیق این رویداد را نمی توانند تخمین بزنند. حال آنکه یکی از بزرگترین آتش فشان هایی که در چهار هزار سال گذشته رخ داده نیز به Campi Flegrei تعلق دارد.

درهمین راستا دولت ایتالیا نیز اقداماتی را با توجه به نتایج تحقیق در نظر گرفته و مشغول انجام تحقیقات علمی بیشتر است.

Campi Flegre در زبان ایتالیایی به معنای زمین های سوزان است. Campi Flegre هم مانند بقیه ابر آتشفشان ها فقط یک دهانه خروجی مواد مذاب ندارد. بلکه مجموعه ای از چند دهانه آتش فشانی است که در زیر زمین یا زیر دریای مدیترانه قرار گرفته اند. این ابر آتشفشان شامل 24 دهانه و همچنین آبفشان های متعدد و خروجی های هواست تا گازهای داغ از آن خارج گردد.

این درحالی است که ناپل یکی از پرتردد ترین مناطق کره زمین به حساب می آید و وقوع آتشفشان در این منطقه نتایج فاجعه بار خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 439

به "ابر آتشفشان ایتالیا در حال فعال شدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابر آتشفشان ایتالیا در حال فعال شدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید