جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، شهر مسکو از دیدنی ترین شهر های دنیا با مکان های دیدنی و فوق العاده جذاب و تماشایی است که مطمئنا با دیدن تصاویرش مشتاق می شوید برای یک بار هم که شده به آنجا سفر کنید.

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

جاذبه های دیدنی شهر مسکو

روسیه پهناورترین کشور جهان می باشد که در آسیای شاقتصادی واقع شده است و با اقیانوس آرام شاقتصادی و منجمد شاقتصادی و همچنین دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک هم مرز آبی است.

مسکو یا ماسکو (به روسی Москваپایتخت کشور پهناور روسیه و عظیمترین شهر در قاره اروپا است ، این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، اقتصادی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب می شود .نام پایتخت روسیه از رود موسکوا (به معنای شهرِ کنارِ رود) گرفته شده است که رودی در غرب کشور روسیه است .

در اروپا این مسکو است که عنوان پرجمعیت ترین شهر در این قاره به دوش می کشد و از طرفی به عنوان ششمین شهر پرجمعیت جهان لقب گرفته است و با 11 میلیون و 503 هزار نفر جمعیت در سرشماری سال 2010 پرجمعیت ترین شهر قاره اروپا شناخته شده است.

جاذبه های گردشگری شهر مسکو زیبا در روسیه

یکی از دیدنی های مسکو ، قلعه ای باستانی به نام کاخ کرملین است که محل سکونت رئیس جمهور روسیه و قوه اجراییه این کشور است و شهرت خاصی در روسیه و برای گردشگران دارد.

خطوط عبور و مرور مرزی و غیر مرزی در این کشور و شهر، شامل 4 فرودگاه است که به همراه 9 مترو و ایستگاه راه آهن جهانگرد ها را بین کشورهای مختلف جابجا می نماید.مترو مسکو بعد از مترو توکیو با 185 ایستگاه بیشترین مسافران را در جهان جا به جا می نماید و رتبه دوم را داراست.

شهر مسکو رتبه خوبی از نظر مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی در جهان دارد و از نظر امکانات ورزشی در صندلی قابل اهمیتی در جهان واقع شده است. در شهر مسکو عظیمترین واگن های حمل و نقل توسط یک مجتمع حمل و نقل بین المللی به نام متروی مسکو فراوری می شود.

Red Square - میدان سرخ شهر مسکو

جاهای دیدنی شهر مسکو و میدان سرخش

میدان سرخ ، میدان اصلی مسکو است که خیابان های اصلی و عظیمراه های روسیه به این میدان متصل می شوند. میدان سرخ قلب کشور روسیه است و وقایع تاریخی بسیاری را در سینه خود محفوظ نموده است.

Moscow Kremlin - کاخ های کرملین شهر مسکو

کاخ های کرملین از جاذبه های دیدنی شهر مسکو

یکی از جاذبه های معروف در مسکو کاخ کرملین است که پربازدیدترین نقطه در این شهر است. این کاخ در قسمت شرقی میدان سرخ واقع شده است و میزبان تزارهای روسیه بوده است. کرملین دارای پنج کاخ و چهار کلیسای جامع است که دور تا دور آنها توسط دیوار و برج های کرملین محاصره شده است.

دیوارهای کرملین و برج های آن توسط طراحان ایتالیایی ساخته شده است و عظیمترین کاخ این مجموعه کاخ عظیم کرملین است که دارای 700 اتاق است و در قرن 19 میلادی ساخته شده است و محل اسکان روسای جمهور روسیه است.

Tretyakov Gallery - گالری ترتیاکوف شهر مسکو

گالری و موزه ترتیاکوف بینظیر شهر مسکو

اگر به دنبال یک موزه تاریخی و هنری در مسکو هستید ،به گالری یا موزه ترتیاکوف بروید پاول میخایلوویچ ترتیاکوف ،بازرگان روسی ، در سال 1851 توانست با جمع آوری این گالری در طول سال ها این اثر تاریخی و هنری را به نام خود ثبت کند.

Zero Kilometer Moscow - کیلومتر صفر مسکو شهر مسکو

باورهای عجیب مردم به کیلومتر صفر شهر مسکو

کیلومتر صفر مکانی در اغلب کشورها در پایتخت هاست که به وسیله آن فاصله دیگر کشور ها را با کشور مورد نظر می سنجند اما دست قضا بر این شده که در روسیه و مسکو این مکان به جاذبه ای گردشگری تبدیل شود. مردمی که از این مکان دیدن می نمایند عقیده های جالبی دارند.

جهانگرد ها به این مکان می آیند و روی حلقه برنزی منتسب به آن می ایستند و آرزو می نمایند و سکه ای از سمت شانه خود پرتاب می نمایند. اگر سکه بر روی این دایره برنزی بیفتد شادمان می شوند که آرزویشان برآورده می شود. اگر می خواهید به مکان این جاذبه بروید باید به روبروی کلیسای ایبریان بروید و در فاصله کمی که از میدان سرخ وجود دارد، از این مکان دیدن کنید.

Cathedral of St.Basil - کلیسای جامع سنت باسیل شهر مسکو

کلیسای سنت باسیل نماد اصلی شهر مسکو

یکی از دیدنی ترین مناطق گردشگری شهر مسکو و نماد کشور روسیه کلیسای سنت باسیل است که 450 سال قدمت دارد و به دستور ایوان مخوف درقرن 16 و به منظور عظیمداشت پیروزی روسیه در برابر لهستان در میدان سرخ مسکو ساخته شده است.

سنت باسیل شاهکار هنر ارتودوکس بحساب می آید و گنبدهای رنگارنگ این کلیسا بسیار اعجاب انگیز است .

Moscow Metro - متروی مسکو شهر مسکو

مترویی زیبا و چشم نواز در شهر مسکو

متروی مسکو از دیدنی ترین ایستگاه های مترو جهان است که مانند یک تابلوی نقاشی های زیبا است . معماری متروهای مسکو بر روی تاریخ و فرهنگ این کشور تمرکز دارد و در طراحی ایستگاه های آن از نقش های برجسته ، حاشیه های زینتی ، سنگ های مرمر ، مجمسه های برنز ، شیشه های رنگی و موزاییک های زیادی استفاده شده است.

متروی مسکو که یکی از قدیمی ترین خطوط متروی شهری در جهان به حساب می آید دارای ساختار ریلی عجیب و هوشمندانه است و ساخت آن به سال 1930 باز می شود.

Bolshoi Theatre - تئاتر بولشوی شهر مسکو

مکان های دیدنی شهر مسکو :تئاتر بولشوی

یکی از تئاترهای تاریخی و قدیمی مسکو بولشوی می باشد که در آن اپرا و باله برگزار می شود.

Moscow Planetarium - آسمان نمای مسکو شهر مسکو

قدیمی ترین آسمان نمای جهان در شهر مسکو

عظیمترین افلاک نمای جهان در مسکو واقع شده است که طی دو سال در سال های 1927 تا 1929 ساخته شده است و قدیمی ترین آسمان نمای جهان نام گرفته است.

این مکان گردشگری ، از ساعت 10 صبح تا 9 شب پذیرای جهانگرد هاست و در اغلب اوقات در روزهای سه شنبه این مکان برای پذیرش جهانگرد ها، محدودیت دارد.

Changing Of The Guards Ceremony - مراسم تعویض نگهبان شهر مسکو

مراسم جالب تعویض نگهبان در شهر مسکو

هر سال در مسکو مراسمی به نام تعویض نگهبان برگزار می شود که زمان و محل برگزاری این مراسم ، 20 بار درسال بین ماههای آوریل تا اکتبر در کرملین و میدان سرخ است.

Manege Square - میدان مانژ شهر مسکو

شهر مسکو ؛ میدان مانژ و دیدنی های بینظیرش

میدان مانژ یکی از جاذبه های پایین شهر روسیه و مسکو است که به وسیله خیابانی به نام Tverskaya به میدان سرخ می رسد. موزه تاریخی مسکو و باغ اسکندر (الکساندر گاردن) در جنوب ، مسکو مانژ در غرب و دانشگاه مسکو در شمال میدان مانژ واقع شده است .

Arbat street - خیابان آربات شهر مسکو

خیابان آربات از محبوب ترین های شهر مسکو

خیابان آربات ، نماد مسکو و یکی از جاذبه های برتر این شهراست که محبوبیت و معروفیتش با میدان سرخ، تئاتر بولشوی و کلیسای سنت باسیل برابری می نماید. از سال 1986 این خیابان به طور کامل پیاده رو شده و از آن موقع تا کنون به یک بازار هنری پرشده از نقاشان، شاعران، گردشگران و نوازندگان خیابانی تبدیل شد.

قدم زدن و بازدید از این خیابان علاوه بر لذت تماشای آثار هنری و دست ساز فرصت آشنایی با افراد و فرهنگ های مختلف را برایتان فراهم خواهد آورد.

منبع: نمناک
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 832

به "جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید