انتشار هیولای کله کوسه ای برای بچه ها

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، هیولای کله کوسه ای نوشته بری هاچیسون با ترجمه سحر حدیقه منتشر شده است.

انتشار هیولای کله کوسه ای برای بچه ها

مترجم این رمان که به تازگی در نشر هوپا منتشر شده است، به خبرنگاران گفت: این رمان برای بچه های بالای 9 سال و نوجوانان مناسب است. هیولای کله کوسه ای اولین کتاب از مجموعه بنجامین هیولا کُش است که منتشر شده و دو کتر دیگر این مجموعه با عنوان های هیولای چشم چرخشی و هیولای کله ماهتابی نیز در نشر هوپا منتشر خواهند شد.

او افزود: این رمان ها درباره ماجراجویی پسری به نام بنجامین است و فضای فانتزی دارد. هیولای کله کوسه ای زبان طنزآمیزی دارد؛ بچه ها در این سن، کارهای این طوری را دوست دارند.

حدیقه درباره رمان های فانتزی برای بچه ها و استقبال مترجمان برای ترجمه چنین رمان هایی گفت: به نظرم فضای فانتزی می تواند به خلاقیت بچه ها کمک کند، در واقع رهایی از چهارچوب هایی که فضای رئال دارد می تواند به بچه ها کمک کند تا خلاق باشند بنابراین فضای فانتزی لطمه ای به بچه ها نمی زند.

این مترجم ادبیات کودک و نوجوان سپس بیان نمود: ما در ایران نسبت به خارج از کشور و در مقایسه با کشورهای صنعتی، در این زمینه خیلی ضعیف تر عمل کرده ایم، هرچند ورود فانتزی به ادبیات با صنعت بوده است. فانتزی ترکیبی از اسطوره ها و صنعت است، ما از اسطوه هایمان استفاده نکرده ایم. رمان های فانتزی می تواند به نویسنده ها ایده بدهد که چگونه از اسطوره های کشور خودمان استفاده کنند و آن ها را چگونه به فضای جدید بیاورند و به بچه ها ارائه دهند.

در نوشته پشت جلد کتاب هم آمده است: هیولای خرسیِ کلّه کوسه ای اهالی دهکده کناری را به وحشت انداخته و اینجاست که بنجامین بلانکِ ماجراجو پسر نوجوانی که با عموتاویش زندگی می کند، دستکش مخصوص جادویی اش را برمی دارد و عزمش را برای شکست هیولا جزم می کند؛ اما توی یک ماجرای واقعی، برخلاف افسانه ها، همه چیز راحتِ راحت پیش نمی رود. بن برای نجات اهالی دهکده، باید تمام توان و مهارتش را به کار گیرد. البته اگر می دانست چطور باید از دستکش جادویی اش استفاده کند، این قدر به دردسر نمی افتاد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 814

به "انتشار هیولای کله کوسه ای برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار هیولای کله کوسه ای برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید