خانه کوچک پریچهر و پویان، با دست سازه های چوبی خودشان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، وب سایت چیدانه: وسیله ای که در منزل به دست صاحب خانه ساخته گردد، همواره عزیز است. اگر شما هم تا به حال برای خانه خود چیزی ساخته باشید، این حس را بیشتر درک می کنید. زمانی که عشق به این وسیله تزریق گردد، گویی حس دیگری پیدا می نماید و از همه هم نوعان خودش هم زیباتر می گردد.

خانه کوچک پریچهر و پویان، با دست سازه های چوبی خودشان

حالا تصور کنید اگر وسایل اصلی و بیشتری را در خانه داشته باشید که خودتان اید، فضای خانه چقدر خاص و زیباتر می گردد. در این مطلب قصد داریم بازسازی خانه کوچک پریچهر و پویان در ابهر زنجان را توضیح دهیم که برای طراحی خانه خود، وسایل چوبی را خودشان ساخته اند. ببینید انتخاب رنگ چه تاثیری در بازسازی منزل آن ها داشته است.

خانه پریچهر و پویان در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: دو نفر
 • شغل صاحب خانه: طراح و مجری دکوراسیون داخلی
 • موقعیت استان: زنجان/ شهرستان: ابهر
 • متراژ فضا: 85 متر مربع
 • سال ساخت: سال 1391
 • طبقه: سوم
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: دو خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک عدد
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی از مدرن و سنتی
 • رنگ غالب: سبز
 • طراح: زن و شوهر
 • مدت زمان طراحی داخلی و بازسازی: حدود 3 ماه
 • هزینه دکوراسیون منزل: حدود 70 میلیون تومان

دکوراسیون خانه خود را در 5 کلمه توصیف کنید.

دنج، صمیمی، با صفا و پر از آرامش و نور

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

زمانی که ما به دنبال خانه بودیم، پنجره های بزرگ و پر نور این واحد نظر ما را جلب کرد. همچنین نداشتن دید از ساختمان های مجاور از موارد دیگری بود که برای انتخاب آن تاثیر بسیاری داشت. فرآیند پیدا کردن خانه حدود 4 ماه زمان برد. منزل ما بعد از خرید بازسازی شده است.

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید.

روزی که ما این خانه را خریدیم، فصل پاییز بود و هوا سرد. به همین دلیل مجبور بودیم همان روز خرید و معامله، وسایل و اثاثیه را به خانه بیاوریم و هم زمان که در خانه زندگی می کردیم، باید بازسازی را هم انجام می دادیم. به همین دلیل سعی کردیم کار هایی را انجام دهیم که هم به چشم بیاید و هم سریع پیش برود.

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب نموده اید؟

در عین آنکه عاشق دکوراسیون سنتی ایرانی بودیم، ولی قرار دریافت و حضور در فضای سنتی به مدت طولانی، برایمان کسل کننده بود. به همین خاطر تصمیم گرفتیم از رنگ های گرم ایرانی، فرش و الوار های چوبی سقف موجود در خانه های سنتی الهام بگیریم و آن را در قالب مدرنتر اجرا کنیم.

آیا برای دکوراسیون خانه روند خاصی را پیش گرفته اید؟

برای دکوراسیون منزل مواردی که در نظر داشتیم سادگی و دوری از زرق و برق بود و سعی داشتیم تا حد ممکن وسایل را خودمان بسازیم.

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می دهد؟

رنگ سبز مبلمان و دیوارها.

از آنجایی که رنگ سبز یادآور طبیعت و سبزینگی درختان و گیاهان است، حس بسیار مثبتی در دکوراسیون منزل ایجاد می نماید. البته تنالیته رنگی، رنگ مکمل و ترکیبی که برای آن انتخاب می گردد نیز در فضای کلی منزل تاثیرگذار است. برای خانه های کوچکتر استفاده از رنگ های روشن سبز خصوصا برای دیوار، انتخاب بهتری به شمار می رود و باعث کوچک و تنگ تر شدن خانه نمی گردد.

داشتن چه فضا یا وسیله ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

نشیمن دنج.

یک نشیمن دنج و صمیمی می تواند تمام خستگی ها و دغدغه های ذهنی را دور کند و هر آنچه خانواده برای آرامش یافتن احتیاج دارد، به اعضای خانه اهدا کند. در دکوراسیون نشیمن پریچهر و پویان استفاده از وسایل سنتی و مدرن در کنار هم فضایی را خلق نموده اند که به خوبی در فضا نشسته و یک نشیمن صمیمی و دنج به وجود آورده است. استفاده از رنگ قهوه ای و کرم در کنار سبز، ترکیب آرامش بخشی است که خواسته های صاحبان خانه را برآورده می نماید.

بزرگترین چالش یا دردسر در زمان طراحی داخلی منزل شما چه بوده است؟

بزرگترین دردسر در زمان طراحی داخلی خانه ما این بود که هم زمان با زندگی کردن در خانه، باید بازسازی را انجام می دادیم.

برای آنکه با مشکل کمبود فضا کنار بیایید، از چه روشی استفاده نموده اید؟

من فکر می کنم این متراژ از فضای خانه برای دو نفر کافی است و از نظر من کمبود فضایی نداشتیم.

وسیله یا فضای مورد علاقه تان در خانه چیست؟

اتاق خواب.

حضور نور طبیعی خورشید در فضای داخلی خانه انرژی مثبت را نیز همراه خود به فضا وارد می نماید. می توان نور طبیعی را از عناصری دانست که در هر منزلی یافت نمی گردد و نمی توان آن را به سادگی نیز وارد خانه کرد. البته در دکوراسیون اتاق خواب دو نفره این زوج، علاوه بر وجود نور خورشید، استفاده از سرویس خواب چوبی مدرن و رنگ خاص دیوار نیز در محبوبیت آن بی تاثیر نیست.

کدام فضا یا وسیله را کمتر از باقی قسمت ها دوست دارید؟

تلویزیون.

شما به ندرت می توانید خانه ای را پیدا کنید که تلویزیون نداشته باشد. با توجه به میزان استفاده و اهمیت این وسیله در خانه، می توان بهترین مکان قرارگیری را در نظر داشت. در دکوراسیون خانه های کوچک که اغلب فضای نشیمن و پذیرایی یا هم ادغام می گردد، چاره ای جز قرار دادن این وسیله در بخش نشیمن نیست. ولی زمانی که آن را به خوبی در فضا حل کنید، می توانید از حل شدن تلویزیون در فضای داخلی مطمئن شوید.

آخرین وسیله ای که برای خانه خریده اید، چیست و آن را از کجا تهیه کردید؟

گلدان ها که همه از لالجین همدان تهیه شده اند.

استفاده از گیاهان آپارتمانی در خانه به عنوان موجود زنده، علاوه بر آنکه زندگی بیشتری را در فضا به جریان می اندازد، مزیت های بسیاری دارد که هم باعث تلطیف هوا می گردد و هم آلودگی ها را از بین می برد. با انتخاب گونه گیاهی مناسب می توان از سلامت آن ها نیز مطمئن شد.

آیا وسیله ای در خانه وجود دارد که خودتان آن را ساخته باشید؟ از چه متریالی برای ساختش استفاده نموده اید؟

بله، همه وسایل چوبی خانه را خودمان از جنس چوب راش و روس ساختیم. به همین دلیل هم هزینه دکوراسیون منزل کمتر شد.

مبلمان مدرن راحتی با بدنه و دسته های چوبی، میز جلومبلی مربعی شکل، استند گل در کنار پنجره، میز و جایگاه ناهارخوری و میز عسلی از جمله وسایل هستند که در این خانه دیده می گردد. هماهنگی و یک رنگ بودن وسایل چوبی اتحاد کلی خانه را بیشتر می نماید و نشان از دقت و ظرافت سلیقه زوج جوان است.

کدام تغییر دکوراسیون منزل خود را بیشتر دوست دارید؟ اگر قرار باشد، وسیله یا چیدمانی را در خانه تغییر دهید، چه چیزی را انتخاب می کنید؟

دیوار و ستون آجری در دکوراسیون فعلی خانه را بسیار دوست داریم و زمانی که قرار باشد وسیله ای را تغییر دهیم، حتما کابینت ها را تعویض می کنیم.

اتاق نشیمن ایرانی به سبک تلفیقی

همه وسایل چوبی را خودمان ساخته ایم.

 • فرش: چهل تکه دستبافت، خرید از فروشگاه آقای فرش
 • گیاهان: خرید از بازار محلی
 • گلدان ها: خرید از لالجین همدان
 • وسایل برقی: خرید از جنوب ایران
 • سرویس خواب چوبی در اتاق خواب
 • سرویس خواب چوبی: ساخته زن و شوهر
 • لوازم دکوری: مجسمه های چوبی، ساخته دست زوج جوان
 • تابلو های نقاشی: هنر خواهر و هدیه گرفته شده
 • فرش: دستبافت چهل تکه، خرید از فروشگاه آقای فرش

کدام یک از وسایل و خدمات جدید برای دکوراسیونتان مسئله ای داشته یا شما بسیار از آن راضی هستید؟

سقف خانه ما پر از پودره بود و جلوه بسیار بدی داشت. برای ما بسیار سخت بود که یک طراحی انجام دهیم تا هم پودره ها مخفی شوند، هم سقف زیاد پایین نیاید و هم زیبا باشد، ولی الان از نتیجه کار بسیار بسیار راضی هستیم.

با تجربه هایی که به دست آورده اید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

من می خواهم به مخاطبان بگویم که برای دکوراسیون خانه سخت نگیرید و دنبال برند های خاص نباشید. اگر بودجه تان اجازه می دهد، حتما با یک طراح مشورت کنید و اگر نه، یک مدت راجع به سبک شناسی معماری و دکوراسیون مطالعه کنید و بعد از اینکه سبک خود را شناختید، کم کم تغییرانی که می خواهید انجام بدهید را طبق همان سبک پیش ببرید.

مطمئن باشید خانه ای که با عشق وسایلش تهیه و ساخته می گردد، همواره پر از حس خوب و انرژی مثبت است که به بیننده و مهمان ها هم این حس و حال انتقال پیدا می نماید.

منبع: برترین ها
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 366

به "خانه کوچک پریچهر و پویان، با دست سازه های چوبی خودشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه کوچک پریچهر و پویان، با دست سازه های چوبی خودشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید