رونق بازار استارتاپ های حوزه سلامت روان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، حث بیماری های روانی نیز از این قاعده مستثنی نیست و فناوری شکاف های موجود در خدمت رسانی را کاهش می دهد. استارتاپ های تکنولوژی سلامتی بخش های مختلفی را بهبود بخشیده است. در این گزارش 10 استارتاپ تاثیرگذار اروپایی در سلامت روان را معرفی می کنیم.

رونق بازار استارتاپ های حوزه سلامت روان

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ آنلاین از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

براساس گزارش سازمان بهداشت دنیای اروپا، کشورهای غربی اهمیت زیادی به درمان بیماری های ذهنی و روحی می دهند. دلیل این مسئله افزایش روزافزون بیماری های روح و روان در دنیا ست. بیماری های روح و روان شامل اضطراب، افسردگی و دیگر بیماری های روانی می گردد. در سال های اخیر استفاده از هوش مصنوعی و فناوری های اطلاعات سبب بهبود مراقبت های پزشکی در تمامی حوزه ها شده است.

بحث بیماری های روانی نیز از این قاعده مستثنی نیست و فناوری شکاف های موجود در خدمت رسانی را کاهش می دهد. استارتاپ های تکنولوژی سلامتی بخش های مختلفی را بهبود بخشیده است. در این گزارش 10 استارتاپ تاثیرگذار اروپایی در سلامت روان را معرفی می کنیم.

استارتاپ اسپانیایی سیوس ( Psious )، سال 2014 توسط خاویر پالومر(Xavier Palomer) تاسیس شد.

بنیانگذاران این استارتاپ را با 10.1 میلیون یورو راه اندازی کردند. سیوس یک تکنولوژی مبتنی بر تلفن همراه است که توسط روانشناسان و برای روانشناسان ساخته شده است. این پلتفرم از محیط های مجازی بیش از حد واقعی استفاده می نماید. پلتفرم سیوس برای درمان اختلالات اضطرابی مناسب است.

سیوس یک مجموعه از برنامه های کاربردی تلفن همراه دارد که به درمان فوبیاهای مختلف مانند ترس از فضاهای بسته، ترس از بلندی، ترس از پرواز و دیگر ترس ها یاری می نماید. علاوه بر این درمان ها، سیوس محیط های آرامش بخشی را نیز فراهم می نماید .

استارتاپ هیلیوس(Healios )، سال 2013 تاسیس شد.

استارتاپ سلامت روان هیلیوس را ریچ اندروز(Rich Andrews) با 2.6 میلیون یورو راه اندازی کرد. هیلیوس استارتاپی است که با بهره گیری از فناوری های دیجیتال مراقبت های بهداشتی را به حداکثر می رساند. این استارتاپ در بلندمدت رفاه را در خانواده ها افزایش می دهد .

هیلیوس سلامت روان و خدمات توسعه اعصاب و روان را تضمین می نماید. این استارتاپ انگلیسی دسترسی سریع به درمان های پزشکی را آسان می نماید و به بهبود کیفیت زندگی ، افزایش درک و عادات سالم تر منجر می گردد.

استارتاپ فنلاندی مرو هلث(Meru Health) توسط آلبرت نازاندر، کریستین رانتا و ریکو لیندولم راه اندازی شد.

سرمایه این استارتاپ سلامت روان در زمان تاسیس 4.8 میلیون یورو بود. مرو هلث در سال 2015 با هدف درمان بیماری های عصبی و افسردگی تاسیس شد. مرو هلث دریافت راهکار های دیجیتالی برای بهبود کیفیت زندگی افرادی را که از افسردگی رنج می برند، آسان می نماید.

این استارتاپ با روش درمان بالینی و مقرون به صرفه خود کسانی را که دچار افسردگی ، اضطراب و تحلیل رفتگی هستند، درمان می نماید. مرو هلث همچنین به بیماران یاری می نماید تا شیوه زندگی خود را متحول نمایند.

فلو نوروساینس (Flow Neuroscience)، با سرمایه 2.3 میلیون یورو در سال 2016 آغاز به کار کرد.

بنیانگذاران استارتاپ سوئدی فلو نوروساینس، دانیل منسون و اریک رن هستند. این استارتاپ با استفاده از دانش عصب شناسی روان، نوع جدیدی از درمان رایگان برای افسردگی را به وجود آورده است. استارتاپ فلو نوروساینس با ترکیب یک هدست شبیه سازی مغز و اپلیکیشن شخصی سازی شده تلفن همراه اعصاب بیماران را ارزیابی می نماید.

جامعه هدف این استارتاپ بیمارانی هستند که هم عوامل رفتاری و هم فیزیکی اختلال افسردگی در آنها وجود دارد. به نظر می رسد که این درمان مقرون به صرفه، بی خطر و قابل تحمل است. استارتاپ فلو نوروساینس درصدد استفاده از فناوری های دیجیتال برای کاهش افسردگی و بیماری روانی است.

در سال های اخیر استفاده از هوش مصنوعی و فناوری های اطلاعات سبب بهبود مراقبت های پزشکی در تمامی حوزه ها شده است

شاید قدیمی ترین استارتاپ حوزه سلامت روان مدیگلد هلث (Medigold Health) باشد. این استارتاپ در سال 1998 با سرمایه 11.4 میلیون یورویی تاسیس شد.

مدیگلد هلث یکی از معتبرترین شرکت های خدمات بهداشت و سلامت شغلی در بریتانیا ست. این استارتاپ توسط الکس و میشل گلداسمیت راه اندازی شد و هدف از تاسیس آن ارائه خدمات درمانی به کارمندان عنوان شده است. مدیگلد هلث علاوه بر اینکه به شرکت ها خدمات بهداشت و درمانی ارائه می دهد، از سلامت روانی کارمندان نیز پشتیبانی می نماید .

یاری های پزشکی این شرکت به شیوه های گوناگونی فراهم شده است. مدیگلد هلث علاوه بر بهره گیری از فناوری های نو، شیوه های کلاسیک درمان بیماران را حفظ نموده برای همین هم مشاوره فردی در مدیگلد هلث به صورت تلفنی یا حضوری نیز امکان پذیر است.

استارتاپ هومانو (Humanoo) سال 2018 در آلمان تاسیس شد.

فیلیپ پوگورتسچنیک موسس این استارتاپ سلامت روان است. هومانو یک پلتفرم سلامت دیجیتال برای کارمندان و سهامداران است. این استارتاپ به کاربران یاری می نماید سلامت جسم و روح شان را بهبود بخشند.

استارتاپ هومانو با ارائه راهکار هایی ساده ، موثر و امتحان شده سلامت ذهنی کارمندان را توسعه می دهد. راهکار های ابتکاری سلامت الکترونیکی و برنامه های مختلف این استارتاپ به کاربران اجازه می دهد تا به اهداف خود در مورد تناسب اندام، تغذیه و رفاه برسند.

منتال اسنپ ( Mental Snapp) استارتاپ سلامت روان انگلیسی است.

بنیانگذاران این استارتاپ هانا چمبرلین و تکس دانستان هستند. منتال اسنپ به مردم یاری می نماید تا سلامت روان خود را در فضایی آرام به دست آورند.

منتال اسنپ با مدیریت سلامت روان علاوه بر افزایش تندرستی، تغییراتی را در کیفیت زندگی افراد به وجود می آورد. این استارتاپ به مردم یاری می نماید تا در هر شرایطی اعتماد به نفس داشته باشند.

استارتاپ مودپث( Moodpath ) از دیگر استارتاپ های اروپایی سلامت روان است که به افرادی که دچار افسردگی هستند، یاری می نماید.

مودپث سال 2016 در آلمان به همت مارک گورینگ و فلیکس فراوندورف راه اندازی شد. کسانی که از افسردگی رنج می برند با استفاده از اپلیکیشن مودپث، می توانند شرایطشان را تشخیص دهند . از سوی دیگر این استارتاپ با پیگیری شرایط هر روزه بیماران به درمان آنها می پردازد.

همچنین استارتاپ مودپث هر دو هفته یک بار شرایط کلی افراد را ارزیابی می نماید. مودپث بیش از 150 تمرین شخصی برای یاری به درمان افسردگی و علائم مرتبط با آن طراحی نموده است .

استارتاپ سوئدی سلامت روان آهوم (Ahum ) ، سال 2015 با 750 هزار یورو تاسیس شد.

آهوم با هدف ایجاد آگاهی کسانی که تجربه مشکل روانی را دارند، کار خود را آغاز کرد. بنیانگذاران این استارتاپ فردریک ساندین و جوهان تورسون هستند. این استارتاپ سلامت روان به بیماران روانی یاری می نماید تا در سطح شخصی رشد و بهبود یابند. استارتاپ آهوم مجوز موسسه ملی بهداشت، رفاه و روانشناسان اروپا را دریافت نموده است.

تاک لایف (TalkLife ) با سرمایه 1.2 میلیون یورو در انگلستان تاسیس شد.

بنیانگذاران این استارتاپ، اندرو مونتزی، جاکوب وایت و جیمز درویت هستند. تاک لایف یک شبکه پشتیبانی همتابه همتا ست. سال 2012 استارتاپ تاک لایف برای یاری به میلیون ها مردمی ساخته شد که با اختلالات روانی دست و پنجه نرم می نمایند .

تاک لایف از بهترین عناصر شبکه های اجتماعی برای ایجاد محیطی دلگرم نماینده و امن استفاده می نماید. این شبکه های اجتماعی همتا به همتا با یکدیگر ادغام شده و افراد را در سراسر دنیا با یکدیگر مرتبط می سازد . این شرکت با بهره گیری از بهترین روش های یادگیری ماشین و روانشناسی برای پیش بینی خطرات دیجیتال استفاده می نماید .

منبع: مجله شنبه
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 659

به "رونق بازار استارتاپ های حوزه سلامت روان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق بازار استارتاپ های حوزه سلامت روان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید