ضرر 26.6 میلیارد دلاری بوئینگ ، 600 میلیارد دلار سفارش در خطر

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با سقوط مرگبار هواپیمای 737 مکس 8 در اتیوپی و زمین گیر کردن آن در سراسر دنیا، با سقوط ارزش سهام بوئینگ، این شرکت 26.6 میلیارد دلار ضرر کرد و 600 میلیارد دلار سفارش هم در معرض خطر نهاده شد.

ضرر 26.6 میلیارد دلاری بوئینگ ، 600 میلیارد دلار سفارش در خطر

بوئینگ تاکید نمود که تحقیقات در خصوص این سانحه هنوز در مراحل ابتدایی آن است و هنوز هیچ پایه و اساسی وجود ندارد که طبق آن دستورالعمل جدیدی به اپراتورها صادر کرد.

ناظر هوانوردی آمریکا که اعلام نموده بود این هواپیماها را زمین گیر نخواهد نمود با اشاره به داده های ماهواره ای جدید بیان کرد که با سایر کشورهای دنیا همراه خواهد شد و پروازهای بوئینگ 737 مکس 8 را لغو خواهد نمود.

سهام بوئینگ تا کنون 11 درصد نسبت به روز آدینه سقوط نموده است و ارزش آن از 422.54 دلار در روز آدینه به 376.48 دلار در روز پنج شنبه رسیده است.

همچنین پس از این که تعدادی از مشتریان بزرگ 737 مکس 8، بوئینگ را تهدید کردند که در خصوص خرید خود تجدیدنظر خواهند کرد، سفارشات این هواپیما که ارزش آنها بیش از 600 میلیارد دلار است، در معرض خطر قرار گرفته است.

در زیر آن چه ایرلاین ها و ناظران هوانوردی دنیا در خصوص این اعلام نموده اند را می خوانید:

شرکت هواپیمایی آئرومکزیکو: این هواپیمایی مکزیک بیان کرد که پرواز 6 هواپیمای 737 مکس 8 خود را تعلیق نموده و پروازهای آنها را با بقیه ناوگان خود پوشش خواهد داد.

آمریکن ایرلاینز: این شرکت بیان کرد به هواپیما اطمینان کامل دارد. اتحادیه مکانیک های پرواز تی دابلیویو، از مدیرعامل آمریکن ایرلاینز خواسته اند پروازهای 737 مکس 8 را لغو کند.

ناظر ایمنی هواپیماهای مسافربری استرالیا: این ناظر پرواز همه هواپیماهای 737 مکس 8 را به و از استرالیا ممنوع نمود.

ناظر هوانوردی برمودا: این جزیره انگلیسی بیان کرد ورود 737 مکس 8 به فضای هوایی آن ممنوع می باشد.

ناظر مسافرت هوایی برزیل / شرکت هوانوردی گل: برزیل بیان کرد این هواپیما را زمین گیر نخواهد نمود. شرکت هوانوردی گل که دارای 7 فروند 737 مکس 8 می باشد بیان کرد پرواز آنها را لغو نموده است.

وزارت حمل ونقل کانادا / ایرکانادا / وست جت: وزیر حمل ونقل کانادا بیان کرد برنامه ای برای زمین گیر کردن این هواپیما ندارد اما در صورتی که اطلاعات نشان دهد ایرادی در آن وجود دارد، فوراً پروازهای 737 مکس 8 لغو خواهد شد.

ایرکانادا که 24 هواپیمای 737 مکس 8 دارد بیان کرد 4 پرواز این هفته آنها را لغو نموده است زیرا مجوز ورود آنها به هوای انگلستان لغو شده است.

کیمن ایرویز 7: این هواپیمایی هر دو هواپیمای 737 مکس 8 خود را زمین گیر نموده است.

ناظر هوانوردی چین: این ناظر 96 هواپیمای 737 مکس 8 شامل هواپیماهای ایر چاینا، هواپیمایی شرق چین، هواپیمایی جنوب چین و هاینان ایرلاینز را زمین گیر نموده است.

کام ایر: این هواپیمایی آفریقای جنوبی 737 مکس 8 را از برنامه پروازهای خود حذف کرد.

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: آژانس ایمنی پرواز اتحادیه اروپا، تمام پروازهای 737 مکس 8 و737 مکس 9 را در کل این بلوک ممنوع نمود.

هواپیمایی های کویت، اتیوپی، فیجی، هنگ کنگ، هند، قزاقستان، کویت، ماکائو، مغولستان، نروژ، نیوزلند، اس 7 ایرلاین روسیه، سنگاپور، کره جنوبی، ایستر جت، سوئیس، تایلند، تی یوآی آلمان، ترکیه، امارات، انگلستان، ازبکستان، ویتنام، همگی پروازهای این هواپیما را لغو کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 458

به "ضرر 26.6 میلیارد دلاری بوئینگ ، 600 میلیارد دلار سفارش در خطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر 26.6 میلیارد دلاری بوئینگ ، 600 میلیارد دلار سفارش در خطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید