ماجرای کلاس&zwnjهای مجازی دانش آموزان بالای کوه&zwnjهای بویراحمد!

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد در منطقه محروم لوداب از توابع شهرستان بویراحمد آموزش مجازی و شبکه شاد هیچ معنایی برای دانش آموزان ندارد و دانش آموزان مجبورند در فصل سرما برای شرکت در کلاس درس مجازی به بالای کوه بروند.

ماجرای کلاس&zwnjهای مجازی دانش آموزان بالای کوه&zwnjهای بویراحمد!

در حالی که در برخی از مناطق کشور در این شرایط کروناویروس تنها مشکل دانش آموزان نداشتن گوشی است در این منطقه دانش آموزان هم اینترنت ندارند و هم گوشی و اصلا برخی از خانواده ها توان خرید گوشی برای بچه هایشان را ندارند.

بیشتر دانش آموزان بخش لوداب از جمله درسی و دهستان زی زیبرای دسترسی به اینترنت و شرکت در کلاس های آنلاین باید به کوه بفرایند تا شاید در نقطه ای از کوه که اینترنت با سرعت کم است بتوانند درس بخوانند.

این دانش آموزان منطقه محروم لوداب از جمله دانش آموزانی هستند که به سختی و در شرایط کرونایی در حال گذراندن سال تحصیلی 99-1400 هستند، پایین بودن سرعت اینترنت در این منطقه باعث شده است که هر روز حدود 2 کیلومتر یا بیشتر راه را طی کنند تا به کوه و بیابانی برسند که در آن جا بتوانند از اینترنت برای شرکت در کلاس استفاده کنند.

همچنین برخی از دانشجویان منطقه لوداب نیز مجبور هستند برای اینکه از دیگر هم کلاسی های خود عقب نیفتند و بتوانند سال تحصیلی را به اتمام برسانند، یا در شهر یاسوج مجبور به اجاره کردن خانه برای استفاده از اینترنت پرسرعت جهت شرکت در کلاس های مجازی هستند و یا همچون این دانش آموزان شب را در کوه و بیابان به سر ببرنند و یا کلا قید تحصیل را بزنند.

مشروط شدن دانشجویان

مجید ارجمند، دهیار روستای زی زی یکی از روستاهای بخش لوداب در رابطه با مشکل اینترنت و سختی های شرکت داشن آموزان منطقه در کلاس های مجازی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: دانش آموزان دهستان زی زی که100 خانوار جمعیت دارد و دارای دو مدرسه راهنمایی و 7 مدرسه ابتدایی است بعلت نبود اینترنت نمی توانند در این شرایط کرونایی در کلاس های مجازی شرکت کنند.

وی اضافه کرد: دانشجویان منطقه نیز جهت شرکت در کلاس های درس مجازی نیز با این مسائل مواجهند و حتی برخی از دانشجویان بدلیل نبود اینترنت و شرکت نکردن در کلاس ها مشروط شدند.

50 درصد روستاهای بخش لوداب با مشکل اینترنت مواجهند

جمال روحانی، بخشدار لوداب در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ضمن تایید مشکل اینترنت در سطح بخش و مسائل دانش آموزان و دانشجویان برای شرکت در کلاس های مجازی گفت: 50 درصد روستاهای بخش لوداب با مشکل اینترنت مواجهند و امکان ورود دانش آموزان به شبکه شاد و شرکت در کلاس های مجازی اصلا مهیا نیست.

وی اضافه کرد: دانش آموزان این بخش سرگردان هستند و برای اینکه بتوانند وارد شبکه شاد شوند و از آموزش های مجازی استفاده کنند به این کوه و تپه ها می فرایند تا بتوانند از آن استفاده کنند.

بخشدار لوداب اظهارکرد: تنها مشکل دانش آموزان بخش اینترنت نیست، خیلی از دانش آموزان این بخش گوشی هم ندارند و در توان و بضاعت خانواده ها هم نیست که برای بچه هایشان گوشی بخرند.

نزدیک به 40 درصد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد دسترسی به اینترنت ندارد

هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران در این زمینه گفت: نزدیک به 40 درصد دانش آموزان استان یا دسترسی به اینترنت ندارد، یا در جاهایی هستند که سرعت اینترنت خیلی پایین است و یا تمکن مالی برای خرید گوشی و تبلت ندارند.

وی اضافه کرد: مشکل اینترنت را جهت شرکت دانش آموزان در کلاس های مجازی از اداره کل فناوری اطلاعات استانداری و شرکت مخابرات استان پیگیری کردیم.

زارع پور اظهارکرد: همچنین با خیرین رایزنی هایی کردم تا جهت خرید گوشی هوشمند و تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت و دارای تمکن مالی پایین کمک بگیریم.

گفتنی است که با وجود تماس چند باره خبرنگار خبرنگاران، مدیرعامل شرکت مخابرات استان کهگیلویه و بویراحمد تلفن خود را پاسخ نداد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1399 بروزرسانی: 26 دی 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1270

به "ماجرای کلاس&zwnjهای مجازی دانش آموزان بالای کوه&zwnjهای بویراحمد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کلاس&zwnjهای مجازی دانش آموزان بالای کوه&zwnjهای بویراحمد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید